UNICEF apeluje o pomoc dzieciom
unsplash.com Ksenia Makagonova
Weronika Wasiak - 12 Maja 2020

UNICEF apeluje o 1,6 mld dolarów na pomoc dzieciom poszkodowanym wskutek pandemii

UNICEF apeluje do wszystkich o pomoc dla dzieci poszkodowanych wskutek pandemii koronawirusa. Sytuacja jest dramatyczna. Potrzeba aż 1,6 mld dolarów, by wspomóc potrzebujących. Przekazana mediom wiadomość rozrywa serce na kawałki, niewielu zdawało sobie sprawę z dramatu, jaki rozgrywa się w cieniu epidemii.

UNICEF pilnie apeluje do całej społeczności o pomoc dla dzieci poszkodowanych na skutek epidemii.

- Epidemia trwa już pięć miesięcy. Koszty produktów i dostawy rosną w zastraszającym tempie. Bez pomocy, zdrowie i życie dzieci jest zagrożone. UNICEF apeluje o 1,6 mld dolarów, aby nieść wsparcie humanitarne dla najmłodszych i ich rodzin poszkodowanych na skutek koronawirusa. Pandemia COVID-19 jest kryzysem dotyczącym zdrowia publicznego, który szybko może się stać kryzysem praw dziecka - mówiła Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF - Fundusze, o które prosimy, pozwolą nam zareagować na kryzys, wyjść z niego i ochronić dzieci przed następstwami - dodała.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News