Agencja Reuters donosi o popłochu, który zapanował wśród unijnych przywódców za sprawą wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Wiele wskazuje na to, że może być ona przełomowa pod względem podziału sił w Europie.

Z zapowiedzi doradcy prezydenta USA wynika, że Donald Trump planuje w czasie swojej wizyty pochwalić polskie władze za niezłomność. To z pewnością jeszcze bardziej pogłębi konflikt między rządem Beaty Szydło, a unijnymi władzami.

Jednym z głównych tematów wizyty ma być również eksport gazu ziemnego z USA do Polski. Niemieckie władze od dawna nie ukrywają już, że uważają ten plan za „wtrącanie się Stanów Zjednoczonych w wewnętrzną politykę energetyczną Unii Europejskiej”.

Kolejnym powodem do niezadowolenia wśród unijnych władz ma być wspólny poglądu Jarosława Kaczyńskiego oraz Donalda Trumpa na problem uchodźców. Obydwaj uważają oni, że należy powstrzymać falę imigracji, która dotknęła Europę.

Unijni politycy mają obawiać się również, że wizyta wzmocni pozycję Polski w swoim regionie. Ich zdaniem może to przyczynić się do rozpoczęcia przez rząd Prawa i Sprawiedliwości wdrażania planu utworzenia „Międzymorza”.

źródło: reuters.com/wolnosc24.pl

...

Zobacz również