Według doniesień z Brukseli unijni urzędnicy już szykują przepisy, które mają uratować sytuację w czasie kolejnego finansowego kryzysu. Te regulacje mrożą krew w żyłach.

Przywódcy Unii Europejskiej otrzymają możliwość zamrażania rachunków bankowych oraz zakazywania wypłat środków z depozytów poszczególnych klientów banków. Takie działania mają pełnić rolę środka chroniącego banki przed masowym wycofywaniem kapitału w przypadku „utraty zaufania”.

Dzięki temu miałoby nie dojść do sytuacji, jaka miała miejsce w 2008 roku. Wtedy wiele banków ogłosiło niewypłacalność.

Według zapowiedzi nowe przepisy miałyby wejść w życie już we wrześniu obecnego roku. W przygotowywanym przez sprawującą obecnie w Unii prezydencję Estonię stwierdzono, że możliwość chwilowego blokowania kont bankowych to „możliwa do zrealizowania opcja”.

Tego rodzaju zapowiedzi już wzbudziły protesty wśród internautów. Ich zdaniem unijni politycy nie powinni mieć możliwości kontrolowania środków finansowych swoich obywateli. Twierdzą także, że to sposób na przygotowanie do zbliżającego się kryzysu finansowego, którego Unia nie chce oficjalnie zapowiedzieć, żeby uniknąć paniki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również