Gang Pakistańczyków, którzy w Wielkiej Brytanii porywali, odurzali i gwałcili kilkunastoletnie dziewczynki, otrzymał już łącznie milion funtów przeznaczony na pomoc prawną. Twierdzą oni bowiem, że deportacja złamałaby ich podstawowe przywileje. Jak zaznaczają oburzeni internauci, podobnego wsparcia odmówiono między innymi rodzicom śmiertelnie chorego chłopca, którzy walczyli o nieodłączanie go od aparatury medycznej.

Jak ujawnił Daily Mail, czterech obywateli Pakistanu, którzy w Wielkiej Brytanii dopuścili się naprawdę przerażających czynów, wkrótce otrzymają już drugi milion funtów na swoją obronę prawną. Według członków gangu deportacja łamie ich prawo do spokojnego życia rodzinnego, które gwarantują przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej.

– To są sumy astronomiczne i ludzie mają rację oburzając się, że można je wydać na bardziej pożyteczne cele niż sponsorowanie pedofilów – powiedział bezpośrednio o sprawie konserwatywny Philip Davies, były członek Komisji Sprawiedliwości.

Jak przypominają media oraz internauci, gwałciciele otrzymali pomoc, której odmówiono na przykład rodzicom malutkiego Charliego Garda. Walczyli oni o utrzymanie go przy życiu za pomocą medycznej aparatury oraz przewiezienie do USA, aby tam mógł być leczony. Ostatecznie chłopczyk jednak zmarł.

...

Zobacz również