Prawo i Sprawiedliwość nie ma łatwo jeśli chodzi o finanse. Z powodu reform jakie przeprowadza, a głównie przez program 500+, rząd musi szukać pieniędzy w nowych podatkach i uszczelnianiu ich ściągania. Jak się okazuje, do tego wszystkiego doszło właśnie wstrzymanie miliardów dotacji z unijnej kasy. 

Po wprowadzeniu w życie programu „500 zł na dziecko” rząd Prawa i Sprawiedliwości musi szukać nowych źródeł dopływu gotówki do budżetu oraz szukać nowe.

Sprzedawanie obligacji państwowych, uszczelnianie systemu podatkowego oraz tworzenie nowych podatków to tylko niektóre sposoby na walkę obozu władzy z rosnącym szybciej niż w poprzednich czasach długiem publicznym.

Jak się okazuje, to nie jedyne problemy formacji Jarosława Kaczyńskiego jeśli chodzi o finanse. Unia Europejska właśnie wstrzymała 4 miliardy złotych jakie miały trafić do Polski w ramach unijnego programu dotacji.

Oficjalnym powodem takiej decyzji są wątpliwości Komisji Europejskiej dotyczące zasad organizowania przetargów na finansowane ze środków UE projekty infrastrukturalne. Nieoficjalnie natomiast mówi się, że w ten sposób włodarze unijni chcą wymusić na rządzie Prawa i Sprawiedliwości ustępstwa m.in. w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: rmf24

Zobacz również