Po tym co właśnie zrobiła Unia Europejska dzieci zapłaczą. Jedna z najpopularniejszych zabawek w ostatnim czasie jest teraz towarem zakazanym!

Niemal każde dziecko to ma, okazuje się, że produkt jest na czarnej liście UE, która właśnie zakazała sprzedaży tej uwielbianej przez młodzież zabawki.

UE zakazuje

Mowa o tak zwanym „spinnerze”. Unia Europejska chce skończyć z modą na ten gadżet. Zdaniem części internautów zakaz wprowadzony przez Unię będzie miał efekt odwrotny od zamierzonego i tylko spotęguję popularność zabawki. Jak bowiem argumentują użytkownicy sieci „zakazany owoc smakuje najlepiej”.

Spinner nie ma lekko, gdyż wcześniej przeciwko temu gadżetowi protestował kościół, nazywając go „narzędziem szatana”.

Spinner niebezpieczny

Prominenci UE szczycą się, że dbają o bezpieczeństwo dzieci. Powołując się bowiem na ekspertyzy stwierdzają, iż przedmiot może zostać połknięty przez dziecko, a łatwy dostęp do baterii może wywołać zatrucie.

– Tegorocznym zwycięzcą jest spinner. Cieszę się, że mogliśmy ostrzec rodziców przed tym niebezpiecznym produktem – stwierdziła Vera Jurova piastująca funkcję unijnego komisarza ds. sprawiedliwości i spraw konsumenckich, wyraźnie ciesząc się z wprowadzonego zakazu.

W Unii Europejskiej funkcjonuje tak zwany System Alarmowy Szybkiego Reagowania w ramach, którego zgłaszane są wszelkie nieprawidłowości dotyczące sprzedawanych na unijnym rynku dóbr konsumenckich.

– Dzięki działaniu Alarmu, jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo dla naszych dzieci i zapobiec śmiertelnym wypadkom. To dobry przykład mechanizmu walki o prawa konsumentów w Unii – argumentowała Jurova.

Proponowane linki:

1. UE mści się za ustawę o IPN! PiS poniżony na arenie międzynarodowej

2. To się dzieje! Komisarz UE oficjalnie: Polska opuści Unię

MEMY po niedzieli bez handlu - jest jeden MOCNY!

Kto płaci więcej w Rossmannie: Polak czy Niemiec? Szokujące różnice!

Źródło: msn.com

Zobacz również