20 czerwca francuski minister spraw zagranicznych, Jean-Marc Ayrault, poinformował opinię publiczną o fakcie przedłużenia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Unia Europejska zdecydowała się przedłużyć okres trwania restrykcji o pół roku.

Jean-Marc Ayrault stwierdził, że Francja jest niezadowolona z powodu automatycznego przedłużenia okresu obowiązywania sankcji. Ayrault oczekuje, że wspomniana kwestia zostanie poruszona i poddana do dyskusji podczas najbliższego szczytu UE, który odbędzie się w Brukseli w dniach od 28 do 29 czerwca.

17 czerwca Bruksela przedłużyła obowiązujące sankcje wobec Krymu. Oznacza to, że będą one obowiązywać rok dłużej – do 23 czerwca 2017 roku. W skład ograniczeń wchodzą m.in. : zakaz dokonywania inwestycji oraz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej na terenie spornego półwyspu oraz embargo na import jakichkolwiek produktów wytworzonych na terytorium Krymu. Regulacje dotkną także branży turystycznej.

Na kontynuowanie swojej restrykcyjnej polityki wobec Rosji zdecydowała się nie tylko Unia Europejska. W marcu sankcje wobec Federacji Rosyjskiej przedłużyły Stany Zjednoczone.

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru

...

Zobacz również