Kiedy wszyscy oglądali mecz, podjęto decyzję. Fatalne wieści dla Polski

Kiedy wszyscy oglądali mecz, podjęto decyzję. Fatalne wieści dla Polski

Oczy całej Polski zwrócone były dziś na mecz krajowej reprezentacji z drużyną narodową Senegalu. W tym samym czasie przywódcy dwóch najpotężniejszych gospodarczo państw wspólnoty, jaką jest Unia Europejska, ogłosili całkowicie rewolucyjny plan, ostro uderzający jednak w nasze państwo oraz jego finanse. Na czym będzie polegał?

Polska reprezentacja piłki nożnej przegrała dziś swój pierwszy mecz podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Ostatecznie drużyna Adama Nawałki została pokonana przez Senegalczyków wynikiem 1:2.

Unia Europejska w dobie przemian

Kiedy jednak Polacy skupiali się na poczynaniach swej drużyny narodowej, Angela Merkel i Emmanuel Macron ogłosili rewolucyjny dla Unii Europejskiej plan. Przywódcy Niemiec oraz Francji chcą bowiem utworzenia wspólnego budżetu dla państw strefy euro. Szczegóły powstawania oraz ostatecznego kształtu projektu nie są jeszcze znane. Wiadomo za to, że już wkrótce dojdzie do poważnych negocjacji w tej sprawie. Efekty rozmów między politykami mają być znane i namacalne już w 2021 roku.

Trudne chwile dla rządu Mateusza Morawieckiego

Co wprowadzenie w życie podobnego planu oznacza dla Polski? Przede wszystkim rząd w Warszawie zostanie odsunięty od wielu ważnych rozmów na temat finansów wspólnoty. Jako że wciąż posługujemy się złotówką, nie będziemy brani pod uwagę przy tworzeniu budżetu strefy euro, a co za tym idzie stracimy wpływ na istotne finansowe kwestie wewnątrz Unii. Warto zaznaczyć, że polscy politycy wciąż nie kwapią się bowiem do podjęcia decyzji, które miałyby doprowadzić do zmiany waluty na terytorium naszego kraju. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Podczas meczu nagle wszyscy spojrzeli na Agatę Dudę. Co ona wyprawiała?!
  2. Piłkarski seks-skandal! Mąż Kaczyńskiej zbałamucił b. żonę gwiazdy polskiej reprezentacji
  3. To NIE ON jest ojcem! Wielka afera wokół córki Kaczyńskiej
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News