Gigantyczna zmiana w umowach o pracę! Miliony Polaków będą skakać z radości

Gigantyczna zmiana w umowach o pracę! Miliony Polaków będą skakać z radości

Umowa o pracę to najbardziej pożądany papierek w Polsce. Zdecydowana większość ludzi w naszym kraju pracuje na tak zwanych umowach śmieciowych, które bardzo często stają na przeszkodzie do wzięcia kredytu bądź zakupów na raty. Od dziś w kodeksie pracy zajść mają poważne zmiany, które zmienią życie wielu osób.

Umowa o pracę to rodzaj zatrudnienia na który decyduje się coraz mniej pracodawców. Wysokie koszty utrzymania pracownika zatrudnionego na tej podstawie sprawiają, że w Polsce nadal królują umowy o dzieło lub zlecenie. Ku uciesze niektórych Polaków, od dziś przepisy mają się nieco zmienić.

Umowa o pracę na czas nieokreślony? Dostaniesz ją z automatu

Dziś wprowadzona została nowelizacja kodeksu pracy z 2016 roku. Zmiany dotyczą osób, których umowy o pracę zawierane były na czas określony. Jeśli twoja umowa była w ten sposób przedłużana przez okres dłuższy niż 33 miesiące, to dziś, z automatu, została przerodzona w umowę na czas nieokreślony. To dobra wiadomość dla tych, którzy takich zmian nie mogli doprosić się u swojego pracodawcy. Pracodawca nie podsunął ci umowy o zmienionej formule? Nic nie szkodzi. Wprowadzone zmiany są odgórne i nie wymagają podpisywania żadnych aneksów. Jeśli od 22 lutego 2016 roku pracowałeś na umowach o określonym terminie okresu obowiązywania, to dziś twoja umowa została zmieniona. Nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych podpisów.

Więcej przywilejów, czyli nie zwolnią cię bez powodu

Jakie realne korzyści niesie za sobą ta zmiana? Przede wszystkim, pracownik zatrudniony na umowie o pracę na czas nieokreślony ma więcej przywilejów. Pracodawca nie może zwolnić takiego pracownika bez podania konkretnej przyczyny. Ponadto, z taką umową łatwiej jest ubiegać się o kredyt lub pożyczkę w banku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Co więcej, od dziś, pracodawca może zawrzeć jedynie 3 umowy na czas określony. Każda następna z automatu będzie umową bezterminową, bez względu na to, co napisze na niej pracodawca. Poszkodowanymi w tej sytuacji są osoby na umowach śmieciowych. Dla nich zmiana ta nie oznacza nic. W dalszym ciągu pracodawcy nie odprowadzają z ich pensji należnych składek zdrowotnych oraz emerytalnych. Coraz więcej Polaków jest tym faktem oburzona. - Powinni się w końcu zabrać za nieuczciwych pracodawców, bo to jest wstyd dla państwa. W dzisiejszych czasach pozostaje już tylko albo pracować na czarno, albo wyjechać za granicę - smutno napisał jeden z internautów.Peugeot 308 Sprawdź!

  1. Kaczyński wreszcie ujawnił prawdę o Smoleńsku? Szokujące zeznania przed sądem
  2. Przepychanki Kaczyńskiego z Wałęsą na żywo! Ostra awantura oko w oko przed kamerami
  3. Media obiegła właśnie wiadomość o śmierci gwiazdora Rancza. Skandaliczne informacje
  4. Widzowie Polsatu oburzeni „Wydarzeniami”. „Manipulują, ukrywają prawdę”
  5. Znaki zodiaku, które dokonywały złych wyborów miłosnych. Jak jest teraz?
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu