Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój

Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój Źródło: Pixabay/edar

Umowa o pracę zazwyczaj nie jest powodem do zmartwień, ale wszystko się może zmienić. Dziennik Gazeta Prawna poinformował o niepokojących zapowiedziach na przyszły rok. Plany partii rządzącej miały zostać pokrzyżowane przez panującą na całym świecie pandemię koronawirusa.

Umowa o pracę - jej posiadacze nie będą zadowoleni z najnowszych zapowiedzi Dziennika Gazety Prawnej. Media dotarły do planów Ministerstwa Finansów, które wskazują, że rzeczywistość okaże się zupełnie inna niż oczekiwano. Plany rządu miała pokrzyżować pandemia koronawirusa. 

Umowa o pracę - jesteś jej posiadaczem? Nie będziesz zadowolony

Według raportów mediów, płaca minimalna w 2021 roku nie wzrośnie do 3 tysięcy złotych brutto, jak jeszcze do niedawna obiecywała partia rządząca. Najnowsze raporty jednoznacznie wskazują na to, że płaca minimalna, owszem, wzrośnie, ale nieznacznie. O sprawie poinformował Dziennik Gazeta Prawna. Na politykę gospodarczą rządu, wpłynęła pandemia koronawirusa, wskutek czego chce on zamrożenia pieniędzy z budżetówce.

DGP dotarł do planów Ministerstwa Finansów, z których jednoznacznie wynika, że resort do końca lipca planuje przedstawić je partnerom społecznym z Rady Dialogu Społecznego. Na ich podstawie zostanie sporządzony przez ministerstwo projekt budżetu na przyszły rok. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Według informacji dziennika, zrealizowanie planów dynamicznych podwyżek płacy minimalnej do 3 tysięcy złotych jest niemożliwe do zrealizowania. Ministerstwo Finansów zaproponowało 2716 złotych jako najniższą pensję w 2021 roku, a jeszcze do niedawna prezes partii rządzącej zapowiadał, że będzie to wówczas 3 tysiące złotych.

Płaca minimalna w 2020 roku to 2600 złotych brutto. Przed okresem pandemii koronawirusa PiS obiecywało, że w 2023 roku minimalne wynagrodzenie osiągnie już 4 tysiące złotych brutto. Oznacza to, że wzrost będzie najniższy z możliwych przy założeniu wzrostu gospodarczego oraz inflacji na 2021 rok. Ministerstwo Zdrowia zakłada, że gospodarka będzie się rozwijała w tempie 4 proc. PKB, średnioroczna inflacja natomiast miałaby wynieść 1,8 procenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia, nie żyje. Ujawniono właśnie jeszcze gorsze fakty nt. kulis

2. Fani disco polo w żałobie. Śmierć uderzyła nagle, największa strata

3. Masz problem z opuchniętymi kostkami? Może być to objaw groźnej choroby

Zgodnie z obietnicą wyborczą Andrzeja Dudy w przyszłym roku zostaną wypłacone nie tylko 13., ale również 14. emerytury. Resort finansów założył również odmrożenie podatku handlowego. Jego pobór jednak jest zawieszony do 1 stycznia 2021. Na ten moment trwa postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Nie żyje 27-letni zawodnik Arki Gdynia. Zginął w tragicznych okolicznościach, kibice są wstrząśnięci
  3. Zamówił przystawkę i dwa zestawy obiadowe z napojami na Mazurach. Gdy zobaczył rachunek, od razu zrobił zdjęcie, znalazł raj na ziemi
  4. Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne
  5. Szykuje się ogromna pomoc dla nawet 650 tys. rodzin. Wiele z nich czekało całe życie na podobne wsparcie
  6. Katarzyna Dowbor jest załamana. Media właśnie podały wstrząsającą wiadomość
  7. Partia rządząca nagle zmienia plany. Niestety, nie będzie jak obiecywano w 2021 z naszymi pieniędzmi
  8. Syn Rodowicz odwiedził nieziemsko luksusową restaurację Amaro. Jego reakcja na danie rozkłada na łopatki
  9. Dramat bohaterki „Nasz nowy dom”, straciła wszystko. Katarzyna Dowbor jest zrozpaczona

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News