To wiadomość z ostatniej chwili! Jak donoszą lokalne media, w Krakowie doszło do ataku i starcia pomiędzy służbami a uzbrojonymi napastnikami. 

Cała sytuacja rozegrała się przy ulicy Księcia Józefa w Krakowie. Straż Graniczna przy współpracy Biura Śledczego Policji podjęła próbę zatrzymania pojazdu marki Audi, w którym poruszali się podejrzani.

Zdarzenie rozegrało się bardzo szybko. Przy pierwszej próbie zatrzymania doszło do brutalnego ataku na funkcjonariusza Straży Granicznej, który odniósł poważne rany. Napastnicy poruszający się pojazdem potrącili strażnika. Zamierzali powtórzyć to z pozostałymi funkcjonariuszami.

W efekcie policjanci z Biura Śledczego otworzyli ogień do pojazdu, skutecznie kierując go do rowu. W wyniku oddanych strzałów ranny odniosła przynajmniej jedna z czterech poruszających się ściganym Audi. Zatrzymano rannego oraz innego pasażera.

Jak podaje RMF24, dwójka z czterech pasażerów (w tym kierowca) zdołała uciec z miejsca zatrzymania do pobliskich ogródków działkowych. Policja aktualnie organizuje obławę.

Aktualnie policja nie zdradza ani motywów, ani narodowości poszukiwanych.

...

Zobacz również