To już oficjalne. Będzie 700 zł ulgi podatkowej, wiadomo już komu się nie należy

To już oficjalne. Będzie 700 zł ulgi podatkowej, wiadomo już komu się nie należy Źródło: Pixabay/ Arcaion

Ulga podatkowa jest zawsze mile widziana, dlatego warto być na bieżąco z wprowadzanymi zmianami. Od kilku miesięcy działa przepis, który pozwala zaoszczędzić nawet 700 złotych.

Ulga podatkowa wygląda bardzo korzystnie: płatnicy mogą odliczyć nawet 700 złotych, a w szczególnych przypadkach mogą liczyć na zwrot. Kto może skorzystać z przepisów? Ulga dotyczy podatników dokonujących sprzedaży na rzecz fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Od 1 maja 2019 roku obowiązują przepisy, które umożliwiają odzyskanie części kwoty wydanej na zakup kas rejestrujących.

Ulga podatkowa za zakup kas. Nawet 700 złotych

Prowadzenie ewidencji sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących obowiązuje osób, które dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Kasy to spory wydatek, ale na szczęście ustawodawca zadbał, by podatnik miał możliwość odliczenia od podatku części kwoty, przeznaczonej na zakup kas. Haczyk polega na tym, że dotyczy to tylko przypadku zakupu kas online zakupionych w ciągu 6 miesięcy od momentu rozpoczęcia działalności. Ulga nie przysługuje w przypadku kupna innych rodzajów kas (z papierowym i elektronicznym zapisem kopii).

Podatnicy, którym przysługuje ulga, mają prawo do odliczenia od podatku części kwoty wydanej na zakup każdej z kas. To 90% ceny zakupu, nie może przekroczyć jednak 700 złotych. Jeżeli kwota jest większa niż należny podatek, można liczyć na zwrot różnicy.

Ulga podatkowa - komu dokładnie przysługuje?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od 1 maja 2019 roku ulga w przypadku zakupu kas online przysługuje podatnikom, u których powstał obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży i którzy rozpoczęli jej prowadzenie w obowiązującym terminie przy użyciu kas online. Inny przypadek, to podatnicy, u których nie powstał obowiązek prowadzenia ewidencji, lecz którzy dobrowolnie ją rozpoczęli przy użyciu kas online, a wcześniej nie stosowali innej kasy. Trzeci przypadek to podatnicy, którzy muszą wymienić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii na kasy online ze względu na typ prowadzonej działalności.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarz ujawnia wstrząsające szczegóły gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach
2. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok

Poza ostatnim przypadkiem - przedstawicieli branż, które są zobligowane do wymiany kas - ulga przysługuje tylko tym, którzy po raz pierwszy rozpoczynają prowadzenie ewidencji przy pomocy kas online.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Jurek Owsiak w żałobie. Nie żyje bardzo bliska mu osoba. Opublikował rozdzierający serce wpis
  3. Tomek adoptował psa, później zapadł w śpiączkę. Niebywała reakcja, gdy przyprowadzili zwierzaka do jego łóżka
  4. Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najgorszymi mężami. Unikaj ich jak ognia, jeżeli nie chcesz cierpieć
  5. Niewielu o tym wie, że każdy może dostać 500 zł od ręki. Wystarczy zgłosić się do urzędu

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News