Nad Polskę napłynął wilgotny niż, który sprowadził fale ulewnego deszczu. Brzeziny to miejscowość położona w województwie łódzkim. Miasto niemal w całości zostało zalane, wystarczyło zaledwie 40 minut ulewy. Strażacy już wielokrotnie musieli wypompowywać wodę z ulic i piwnic.

W ostatnim czasie prawie nad całą Polską przeszły ulewne deszcze. Przez to wiele domów, jak i ulic jest zalane. Taki obraz można zobaczyć w wielu polskich miastach. Zdecydowanie strażacy będą mieli pełne ręce roboty, aby cofnąć to, co wywołał potężny żywioł.

Brzeziny pod wodą

Duża część miasta jest zalana. Strażacy już od kilku godzin walczą z wodą, która pojawiła się nagle. Jak mówi jeden ze strażaków, wszystko trwało maksymalnie 40 minut. Tyle wystarczyło, żeby ulice miasta znalazły się pod wodą. Również wiele domów zostało zalanych.

Najgorzej jest w części miasta wokół drogi krajowej nr 72. To miejsce teraz bardziej przypomina jezioro niż miasto. Strażacy swoją walkę zaczęli już o 16:20. Do tej pory byli wzywani już 11 razy, aby wypompowywać wodę z zalanych ulic i piwnic. W internecie już teraz można zaleźć filmiki, które pokazują jak teraz, wyglądają ulice Brzezin. Można na nich zauważyć, że miejskie studzienki zamieniły się w małe gejzery.

Takie zdarzenia zawsze wiążą się z dużymi stratami. W tym roku zapewne czekają nas jeszcze nie jeden raz takie ulewy. Lato jeszcze nie przyszło, a to właśnie ta pora roku słynie z nagłych zmian pogody i niespodziewanych ulew.


Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

zobacz także:

  1. Tomasz Komenda nie wytrzymał! Wskazał dziennikarza, który NISZCZYŁ go przez 18 lat
  2. Dramat Moniki Zamachowskiej. Tak źle jeszcze nie było
  3. Ujawniono największą tajemnicę Anny Przybylskiej. To złamało jej serce

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA


Co jest nie tak z tymi zdjęciami? Przypatrz się uważnie...

źródło: wp.pl