Mamy listę polskich biskupów, którzy TUSZOWALI pedofilię! Są znane nazwiska

Mamy listę polskich biskupów, którzy TUSZOWALI pedofilię! Są znane nazwiska Źródło: fot. pixabay.com

Ukrywanie pedofilii w Kościele przez zwierzchników duchownych, którzy dopuścili się tak haniebnego czynu, wzbudza masę protestów ze strony społeczeństwa. Jednak teraz znana jest lista polskich biskupów, którzy tuszowali sprawy księży pedofilów. Na liście znalazło się wiele znanych nazwisk.

Ukrywanie pedofilii w Kościele stało się jednym z największych zarzutów wobec polskiego duchowieństwa. Wszystko przez liczne sytuacje, kiedy ksiądz pedofil był przenoszony do innej parafii, lub jego zbrodnia była ukrywana. Takie przypadki zdarzały się nawet gdy wina duchownego została udowodniona przed sądem. Ze względu na to, członkowie fundacji "Nie lękajcie się" sporządzili bardzo szczegółową listę biskupów, którzy właśnie w ten sposób tuszowali pedofilię w Kościele. Warto jednak zaznaczyć, że wzięto pod uwagę tylko najgłośniejsze sprawy, więc faktyczny wymiar problemu jest znacznie większy.

Ukrywanie pedofilii w Kościele: znane są nazwiska biskupów

Pedofilia w Kościele katolickim, zwłaszcza w ostatnim czasie, stała się bardzo głośnym tematem. Coraz więcej ofiar duchownych po latach decyduje się wyjawić prawdę o swoich koszmarach z dzieciństwa. Niestety haniebne wypowiedzi wielu przełożonych w strukturach kościelnych starają się zrzucić winę na dzieci. Takie tłumaczenie jest niedopuszczalne.

 - Sprawy (...) dotyczą w większości przypadków, w których ostatecznie zapadł wyrok w sądzie a zatem ich liczba nie oddaje skali problemu. Przedstawione przypadki są udokumentowane i opisane w polskich mediach - czytamy w dokumencie.

Tego typu wypowiedzi wywołały masę krytyki skierowaną w stronę polskiego duchowieństwa, które stara się, jak może wybrnąć z tej beznadziejnej wręcz sytuacji. Fundacja złożyła specjalną listę biskupów, którzy ukrywali księży pedofilów papieżowi Franciszkowi, aby ten miał pogląd na to, jak wielki stał się ten problem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wśród wymienionych biskupów można znaleźć wiele znanych nazwisk, które nie raz pojawiały się w mediach. Chodzi dokładniej o kard. Kazimierza Nycza, arcybiskupów: Sławoja Leszka Głódzia Tadeusza Gocłowskiego, Henryka Gulbinowicza, arcybiskupa Henryka Hosera, Józefa Paetza, Józefa Michalika czy biskupa Alojzego Orszulika.

Oczywiście lista jest znacznie dłuższa, ale nawet ten mały wycinek daje podgląd na to, jak wielu kościelnych zwierzchników doskonale wiedziało o zbrodniach księży, a co gorsze, ukrywało ich.

Fundacja przypomina również, że od 5 lat stara się o kontakt z polskimi hierarchami, ale jak na razie bezowocnie. Ciężko powiedzieć, jak Kościół tym razem będzie próbował się wybronić, ale bez wątpienia nie jest to koniec batalii o dobro dzieci i ukazanie prawdy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy "Na Wspólnej". Nie możemy wyjść z SZOKU
  2. Małgorzata Kożuchowska świętuje wraz z mężem. GRATULUJEMY!
  3. Sekielski będzie przesłuchany. Był świadkiem obalenia pomnika Jankowskiego
  4. Prokuratura zabierze się za Kazimierza Marcinkiewicza? Ma miesiąc na spłatę długu
  5. Nie żyje biskup senior Alojzy Orszulik, uczestnik obrad Okrągłego Stołu

 

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News