Ukraińscy neonaziści chcą zapolować na Tomasza Maciejczuka, polskiego korespondenta wojennego i wolontariusza ze wschodu Ukrainy, który ujawnia ich nazistowskie wybryki na terenie Polski.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o Vladzie K., Ukraińcu, który w niemieckim obozie śmierci KL Majdanek w skandaliczny sposób obraził polskie i żydowskie ofiary nazistów, z kolei kilka dni temu informowaliśmy o jego rodaku, Denisie S., który w podobny sposób zachowywał się w tym samym obozie-muzeum.

Obydwie sprawy nagłośnił Tomasz Maciejczuk, który za każdym razem informował o tym w sieci, na najpopularniejszych portalach społecznościowych w Polsce tj. Facebook, Twitter czy wykop.pl.

Jak się okazuje ukraińscy naziści, których zachowanie nagłośnił Maciejczuk, mają mu to za złe i skrzykują się do „polowania” na Polaka. Propozycja „zapolowania” na Maciejczuka miała wyjść od jednego z Ukraińców Vlada K., którego skandaliczne zachowanie ujawnił Polak. O zamiarach Ukraińców poinformował sam Maciejczuk, który bardzo dokładnie śledzi wszystkie ich ruchy.

– Zapolujmy na Maciejczuka! On zniszczył mi życie, a teraz próbuje zniszczyć życie kolejnego z nas! – miał zwrócić się Ukrainiec do kolegów z nazistowskiej organizacji Misanthropic Division działającej na terenie Ukrainy a także – jak przekonuje Maciejczuk – na terenie Polski.

Sam Maciejczuk traktuje słowa i groźby wysuwane pod jego adresem ze strony ukraińskich nazistów bardzo poważnie ponieważ jak twierdzi – będąc wolontariuszem w Donbasie wielokrotnie był świadkiem jak Ukraińcy powiązani z nazistowskimi organizacjami nielegalnie wywozili z frontu wojennego broń i amunicję (z którą pozują do zdjęć umieszczanych na ukraińskich portalach społecznościowych) na zachód Ukrainy wobec czego mogą być uzbrojeni.

na zdj. Tomasz Maciejczuk / fot. youtube.com/tomaszmaciejczuk
na zdj. Tomasz Maciejczuk / fot. youtube.com/tomaszmaciejczuk

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również