Ukraińscy kibice przed meczem z Polską: Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską

Ukraińscy kibice przed meczem z Polską: Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską

Ukraińscy kibice piłki nożnej przed meczem ich reprezentacji z Polską ostrzegają polskich rywali. W ukraińskim internecie roi się od grafik z hasłami ostrzegającymi przed "drugą Rzezią Wołyńską".

Mecz pomiędzy polską a ukraińską reprezentacją w piłce nożnej odbędzie się dopiero 21 czerwca, jednak na długo przed nim na portalach społecznościowych i stronach traktujących o sporcie naszych wschodnich sąsiadów pojawiają się skandaliczne "ostrzeżenia".

Najbardziej kontrowersyjną grafiką, która ożywiła ukraiński internet jest ta ze "wschodniego odpowiednika Facebooka" zamieszczona przez jeden z największych portali dla kibiców. "Брутальний Футбол" (tj. Brutalny Futbol) ostrzega za pośrednictwem vKontakte, że "Do Rzezi Wołyńskiej pozostało dwa tygodnie".

Grafika rozbudziła w ukraińskich kibicach wyjątkowe ożywienie, które niezbyt dobrze świadczy o ich stosunku do Polaków. Pod wpisem pojawiło się wiele skandalicznych komentarzy, równie kontrowersyjnych co post ukraińskiego portalu sportowego.

2RyEYPUfupk

"Powtórzmy rok 1943", "Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską", "Polaków nie ma co żałować tak samo jak nie żałujemy Ruskich wyrżniętych w Czeczeni" to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod kontrowersyjnym wpisem.

Skandaliczne posty Ukraińców skomentował Tomasz Maciejczuk, dziennikarz specjalizujący się m.in. w tematyce ukraińskiej.

 - Wśród Ukraińskiej młodzieży w sieciach społecznościowych panuje niepokojąca moda na robienie sobie żartów, na kpienie z ofiar "Rzezi Wołyńskiej". Młodzi Ukraińcy wymieniają się obrazkami i filmikami, które wprost godzą w pamięć ofiar. Coraz częściej spotykam się z twierdzeniem, że Polacy zasłużyli na to, co stało się na Wołyniu w czasie II wojny światowej. To przerażające - napisał na jednym z portali społecznościowych Maciejczuk.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: wrealu24
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News