Ukrainka, która mieszka w Polsce założyła międzynarodową grupę, która ma pokazywać, że Polacy to rasiści, którzy lubują się w ksenofobii. Bohaterami wszystkich publikowanych historii są Polacy i imigranci, którzy mają być regularnie poniżani przez gospodarzy. Ukrainka uważa, że wiadomości, które utrzymała potwierdzają jej tezę. 

– Rasizm to jedna z najważniejszych kwestii społecznych w dzisiejszym świecie. Dotknął on milionów ludzi na całym świecie, szczególnie tych, którzy przybywają do innego kraju, by znaleźć lepsze życie. Imigranci spotykają się z nim w codziennym życiu, tak jak ja będąc imigrantką w Polsce. Założyłam grupę, z nadzieją, że będziemy dzielić się naszymi historiami, o tym jak wy, wasi przyjaciele, rodzina są dyskryminowani przez Polaków. Przerwijmy ciszę, razem możemy zakończyć dyskryminację i być równi – pisze oburzona kobieta.

Kobieta opisała między innymi historię w autobusie. Nie podobało się jej, że kierowca w autobusie kazał jej rozmawiać z tyłu autobusu, gdy mówiła po ukraińsku, a inni pasażerowie w ogóle domagali się opuszczenia pojazdu. Ukrainka była oburzona, że kierowca mówił do niej po polsku.

Następnie Ukrainka opublikowała wiadomości od Polaków, których oburzyło utworzenie podobnej grupy. Były one pełne wulgaryzmów, więc Ukrainka napisała, że to potwierdza, iż Polacy są ksenofobami i rasistami.

polski-rasizm

irena

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również