Ukrainiec protestował przed Sejmem i Pałacem. Teraz chcą go zniszczyć
Fot. Twitter/Marta Glanc - Pixabay
Wiadomości Pikio - 1 Sierpnia 2017

Ukrainiec protestował przed Sejmem i Pałacem. Teraz chcą go zniszczyć

Igor Isajew to Ukrainiec, który wiele lat swojego życia spędził mieszkając i pracując w Polsce. Zaangażował się w protesty pod Sejmem, Pałacem Prezydenckim oraz Sądem Najwyższym, czując potrzebę zasygnalizowania własnego zdania na temat reform proponowanych przez PiS. Mężczyznę zalała jednak fala krytyki. Część internautów przekonuje, że rozdawał on antyrządowe emblematy z napisami cyrylicą, podobne do tych, które pojawiały się na ukraińskim Majdanie.

Isajew przyjechał do Polski, aby rozpocząć studia na UW. Później czynnie pracował i był dziennikarzem związanym z mediami publicznymi. Dla polskich znajomych wciąż pozostał jednak Ukraińcem, który nie powinien wtrącać się w sprawy kraju.- Usłyszałem, że jestem "banderowskim pomiotem", mam "spier...lać", a jeśli będę w Polsce "robić Majdan", to skończę jak moi "psi koledzy" w Kijowie. W sieci nie mogę nawet wrzucić zdjęcia żółwia, zanim nie przeproszę za Wołyń - napisał Isajew w obszernym tekście opublikowanym przez TVN24. Do swojej historii mężczyzna dołączył kilka screenów wiadomości, które otrzymywał na Facebooku zarówno od znajomych, jak i całkowicie przypadkowych, obcych ludzi. Nazywany był w nich na przykład "kundlem", czy "ukraińskim pomiotem" oraz zastraszany. Ogrom nienawiści, która została skierowana w jego stronę jest rzeczywiście zadziwiająca. Prawicowi internauci są zdania, że skoro rozdawał antyrządowe hasła napisane cyrylicą, to nawiązywał tym samym do ukraińskiego Majdanu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News