Współpracujące w sprawie Policja i Straż Graniczna zatrzymały dwóch obywateli Ukrainy w związku z gwałtem i morderstwem na młodej kobiecie w gminie Hrubieszów.

Ciało odnaleziono w niedziele, w stawie w miejscowości Brodnica. Śledczy ustalili, że została zamordowana. Zwłoki zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia ich sekcji.

– Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z prokuratorem. Policja przeprowadziła oględziny, przesłuchiwała świadków i zabezpieczyła ślady. Podjęto szereg czynności mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego przestępstwa – poinformowała lublin112.pl asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

Do odnalezienia zwłok zaangażowano, jak relacjonuje aspirant Krystowiak, funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wypompowali wodę ze stawu i pobliskiej studni, a by pomóc w odnalezieniu ciała kobiety.

– Policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Spodziewaliśmy się, że będą oni usiłowali przekroczyć granice naszego kraju. Tak też się stało. Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka na przejściu granicznym w Dołhobyczowie, a następnie przekazali policjantom – wyjaśnia asp. Krytowiak

W toku postępowania Policja zatrzymała także trzeciego podejrzanego, 29-letniego mężczyznę. Usłyszy zarzuty nie zgłoszenia organom ścigania przestępstwa, o którym wiedział.

źródło: wolność24.pl

 

...

Zobacz również