Ukraińscy aktorzy nakręcą swoją odpowiedź na film „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Będzie on opowiadał o wydarzeniach z czasów II wojny światowej na Kresach z punktu widzenia Ukraińców. 

„Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego to bardzo mocny film, głównie dlatego, bo porusza bardzo bolesny temat dla Polaków jakim jest Rzeź Wołyńska, podczas której bestialsko zamordowano setki tysięcy niewinnych polskich kobiet, dzieci i mężczyzn.

Podczas gdy w Polsce dzieło polskiego reżysera zbiera bardzo dobre recenzje to już u naszych wschodnich sąsiadów jest całkowicie odwrotnie. Jak przekonują Ukraińcy, film Smarzowskiego zawiera wiele przekłamań i przeszkadza w naprawie stosunków pomiędzy polskim a ukraińskim społeczeństwem.

Niezadowolenie naszych wschodnich sąsiadów z uwagi na powstanie filmu o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach jest tak duże, że postanowiono nakręcić odpowiedź na „Wołyń”, w którym zostaną przedstawione wydarzenia z Kresów podczas II wojny światowej z perspektywy Ukraińców i – jak przekonują – wyprostowane wszystkie przekłamania krążące wokół Rzezi Wołyńskiej.

Podjęto w tym celu już pierwsze działania. Wołyńska Organizacja Związku Pisarzy Ukrainy z sukcesem zwróciła się do tamtejszej Rady Obwodowej o wsparcie finansowe filmu mającego być odpowiedzią na „Wołyń”.

Ukraiński film będzie nosił tytuł „Zakładnicy. Wołyń. Tragedia obu narodów” i będą w nim zawarte wspomnienia naocznych świadków tragicznych wydarzeń.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: kresy.pl

...

Zobacz również

Zobacz również