Ukraiński prezydent podczas swojego dwudniowego pobytu w Waszyngtonie spotkał się z najważniejszymi osobami w amerykańskim państwie oraz z przedstawicielami Kongresu. Jak podaje rosyjska gazeta „Kommiersant”, celem jego wizyty było radykalne zaciśnienie współpracy między oboma krajami.

Petro Poroszenko ma ciekawy plan, który może szokować, ale dzięki któremu chce zażegnać konflikt na wschodzie kraju. Zakłada on radykalnie ścisłą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

Głowa państwa ukraińskiego, pragnie zachęcić Amerykanów do głębszego zaangażowania się w proces pokojowy w Donbasie poprzez gwarancję ogromnych kontraktów dla amerykańskich firm na odbudowę zniszczonego regionu. Jak przekonują media, oznacza to w praktyce oddanie „połowy kraju Amerykanom” we władanie gospodarcze.

– Trump jest biznesmenem, dlatego my też przyjmiemy biznesowe podejście – cytuje rosyjskie źródło

Nie oznacza to jeszcze w żaden sposób interwencji militarnej USA na Ukrainie. Jest jednak dla nich dobrym bodźcem i może naprawdę przekonać prezydenta Donalda Trumpa, szczególnie, że kontrakty dla rodzimych firm i praca dla Amerykanów były sztampowym hasłem jego kampanii wyborczej.

źródło: wolnosc24.pl

 

...

Zobacz również