Ukraińskie media informują o aresztowaniu asystenta jednego z polskich posłów, który próbował dokonać przemytu na granicy polsko-ukraińskiej. Jak ustaliły nieoficjalnie polskie media, chodzi o młodego asystenta jednej z posłanek Ruchu Palikota. 

Ukraińska Służba Celna poinformowała media, że podczas kontroli 21-letniego mężczyzny znaleziono w jego samochodzie – pod siedzeniami – ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów oraz 12 kilogramów bursztynu.

Mało tego – próbując się jakoś wybronić z sytuacji – podawał się on za asystenta posła na Sejm RP. Okazywał celnikom legitymację asystenta posła i próbował przekonać ich, że podróżuje w bardzo ważnych sprawach państwowych.

Po sprawdzeniu jego danych osobowych okazało się, że rzeczywiście jest asystentem ale byłego posła, a dokładniej – jak ustaliły nieoficjalnie media – posłanki Ruchu Palikota.

ZOBACZ TAKŻE – Posłanka Palikota skazana na dotkliwą karę. „Za oszustwo na szkodę państwa”

Samochód Polaka i nielegalny towar zostały zatrzymane. W sprawie toczy się śledztwo.

https://www.youtube.com/watch?v=A76WjLnm9PY

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: kresy / unian info / radio zet

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.