UK: Policjanci przejechali psa, by
Wiadomości Pikio - 24 Lutego 2016

UK: Policjanci przejechali psa, by "nie cierpiał"

Do kontrowersyjnego wydarzenia doszło w północnej Walii. Tamtejsza policja przejechała psa. Jak tłumaczyli funkcjonariusze, było to konieczne i uczynione dla dobra zwierzęcia.

Czworonóg biegał po walijskiej autostradzie A55. Policjanci próbowali go złapać, ale zwierzę było nieuchwytne. Po kilku nieudanych próbach pochwycenia go zdecydowali, że sprawę trzeba rozwiązać inaczej. Postanowiono stawić na kontrowersyjne rozwiązanie.

Funkcjonariusze zdecydowali się na śmiertelne potrącenie zwierzęcia. Te miało bowiem sprawiać zagrożenie dla kierowców kursujących po ruchliwej autostradzie. Według nich, decyzja ta nie należała do łatwych, tym bardziej że biorący udział w akcji policjanci sami mają psy.

Zgodnie z informacją podaną przez głównego inspektora policji, Darrena Wareinga, myślano o innych sposobach pozbycia się psa. Ostatecznie odrzucono pozostałe możliwości "ze względu bezpieczeństwa".

"Jedyną bezpieczną opcją było przejechanie psa z wystarczającą prędkością, aby upewnić się, że nie będzie on cierpiał. Inne metody były rozważane, ale w końcu wykluczone ze względu bezpieczeństwa".

Działanie policjantów spotkało się z ogromną falą krytyki w internecie. Wielu internautów jest zgodnych, że było to niewłaściwe i można było to zrobić inaczej, o czym mówią w mniej lub bardziej ostrych słowach. Pojawiają się jednak komentarze popierające decyzję policji. Ci komentatorzy zwracają uwagę, że gdyby nie uśmiercono psa, mogło dojść do wypadku.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rmf24.plpt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News