37-letni Damian P., w ubiegłym roku, na jednej z londyńskich ulic zaatakował oraz dotkliwie pobił niewinnego, niepełnosprawnego mężczyznę. W sprawie Polaka zapadł właśnie wyrok.

W 2015 roku, Damian P., który w Wielkiej Brytanii przebywał dopiero od dwóch dni zaatakował na jednej z londyńskich ulic niepełnosprawnego ponad pięćdziesięcioletniego mężczyznę. Polak okładał niepełnosprawnego pięściami tak długo, że ten stracił przytomność, po czym rzucił go pod jadący autobus.

Mimo, że kierowcy autobusu udało się wyhamować to skatowany mężczyzna trafił nieprzytomny do szpitala z licznymi urazami tj. wylew krwi do mózgu, złamane żebra i noga.

Jak relacjonują brytyjscy policjanci, Damian P. nawet po zatrzymaniu nie potrafił się uspokoić. W radiowozie uderzał głową o szybę tak długo, że ta pękła. Polak po kilku dniach w areszcie zeznał, że zaatakowany przez niego mężczyzna ukradł mu telefon, jednak policja wykluczyła taką możliwość.

Damian P. został oskarżony o celowe i brutalne skatowanie 52-letniego niepełnosprawnego i skazany na 12 lat więzienia oraz deportację po odbyciu kary na Wyspach.

bh, źródło: mail one

Zobacz również