Kolejny Polak padł ofiarą pobicia przez Brytyjczyków. Mieszkający w Lancester (północny-zachód Anglii) mężczyzna, został ciężko pobity przez Brytyjczyków, kiedy przechadzał się po chodniku. Powodem pobicia miało być to, że posługiwał się językiem polskim.

Zdarzenie miało miejsce w Lancaster w niedzielny wieczór. Mężczyzna szedł chodnikiem i rozmawiał przez telefon ze swoją żoną. Podczas rozmowy mężczyzna posługiwał się językiem polskim, co miało zwrócić uwagę Brytyjczyków, którzy siedzieli na jednej z ławek przy chodniku.

Wtedy rozmowa, którą mężczyzna prowadził z żoną, miała zostać nagle przerwana. Dopiero dziesięć minut później z telefonu pobitego Polaka oddzwoniła ratowniczka medyczna. Poinformowała, że doszło do bójki.

 – Rozmawiał ze mną i nagle była cisza. Za jakieś dziesięć minut oddzwoniła z jego telefonu pani z karetki i poinformowała mnie, że mojego męża pobito, że znaleziono go nieprzytomnego – opowiada żona pobitego Polaka.

Mężczyzna trafił do szpitala w stanie ciężkim. Grupa, która go zaatakowała, biła, aż ten nie stracił przytomności. Dopiero później znaleziono go nieprzytomnego na chodniku. Na miejscu zjawiła się wkrótce karetka wezwana przez osobę, która znalazła pobitego mężczyznę. Sprawą zajmie się teraz policja.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: wprost.pl, tvp.info
pt

...

Zobacz również