UK: Muzułmański kierowca zatrzymał autobus na środku jezdni. Chciał się pomodlić

UK: Muzułmański kierowca zatrzymał autobus na środku jezdni. Chciał się pomodlić Źródło: źródło: wikimedia.org, pixabay.com

Kierowca szkolnego autobusu, który wiózł dzieci do szkoły w pewnym momencie zatrzymał nagle pojazd, wysiadł i zaczął się modlić. Okazało się bowiem, że mężczyzna jest muzułmaninem, a właśnie nadeszła pora modłów. Rodzice dzieci i nauczyciele są oburzeni zachowaniem kierowcy.

Do zdarzenia doszło w hrabstwie Hampshire na drodze do Southsea, gdzie dzieci jechały do szkoły. Na dwa kilometry przed celem podróży kierowca zatrzymał autobus, wysiadł z niego, umył stopy, rozłożył matę i padł na ziemię, by się modlić przez kolejnych 10 minut.

Mimo protestów dzieci i nauczycieli, kierowca nie zamierzał przerwać swojej modlitwy. Dokończył swoje modły, wrócił do autobusu i dojechał do końca trasy. Po przyjeździe na miejsce nauczyciele zgłosili skargę do pracodawcy muzułmanina.

Firma zatrudniająca kierowcę przeprosiła za jego zachowanie i w ramach kary upomniała mężczyznę, by nigdy już nie dopuścił do podobnej sytuacji. Co ciekawe, także duchowni islamscy nie popierają zachowania kierowcy autobusu.

Sumel Chowdhury, imam, stwierdził, że godziny modlitw w islamie nie są tak sztywne, że trzeba odprawiać modły o danej godzinie. Chowdhury stwierdził, że kierowca spokojnie mógł pomodlić się nawet godzinę albo i dwie później.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: o2.pl pt Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu