Mordercy Arkadiusza Jóźwika, polskiego imigranta mieszkającego w Harlow, nie poniosą konsekwencji swojego czynu. Jak przekonuje policja, brak jest dowodów na ich winę. 

Po morderstwie 40-letniego polskiego imigranta mieszkającego w Wielkiej Brytanii, Arkadiusza Jóźwika, jakie miało miejsce pod koniec sierpnia, aresztowano sześciu nastolatków pod zarzutem morderstwa na tle rasistowskim.

ZOBACZ TAKŻE – Ci mężczyźni zabili Polaka w UK. Policja publikuje ich zdjęcia (foto)

Jak się jednak okazuje, pięciu z nich nie poniesie konsekwencji swojego czynu, ponieważ policja nie jest w stanie znaleźć dowodów na to, że uczestniczyli w morderstwie. Nastolatkowie zostali własnie wypuszczeni na wolność. W areszcie pozostaje najmłodszy z nich, którego wina jest niepodważalna.

 – Śledztwo w sprawie Arkadiusza Jóźwika rozwija się stopniowo i jestem wdzięczny za wszelką pomoc jaką policja uzyskała od lokalnej społeczności. Rodzina zamordowanego została oczywiście poinformowana o ostatniej decyzji o wypuszczeniu pięciu z sześciu podejrzanych – powiedział mediom Danny Stoten, detektyw zajmujący się sprawą.

Arkadiusz Jóźwik został zamordowany pod koniec sierpnia. Gdy wracał do domu ze swoim kolega, napadło ich sześciu nastoletnich Brytyjczyków.  W wyniku obrażeń jakie doznał, Jóźwik zmarł w szpitalu dwa dni później.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: the independent

...

Zobacz również