Masowe żądania wypłat wysunięte przez klientów funduszy nieruchomości doprowadziły do tego, że żaden z nich nie otrzyma pieniędzy. Fundusze nieruchomości w obawie przed utratą płynności zablokowały bowiem możliwość wypłaty swojego udziału. Eksperci mówią jednogłośnie – to skutek Brexitu.

Od poniedziałku do środy już sześć funduszy zablokowało możliwość umorzenia jednostek uczestnictwa. Pierwszym z nich był Standard Life Investments UK Real Estate Fund, który zablokował wypłaty w poniedziałek. Kolejnego dnia ten sam krok zrobił fundusz Aviva Investments UK Property Trust. W środę dołączyły do nich Henderson Global Investors, Columbia Threadneedle, Canlife Property i Canlife UK.

Rynek nieruchomości mocno ucierpiał na Brexicie. Ceny brytyjskich nieruchomości spadły bowiem nawet o 20%. Jednak nie tylko ten rynek odczuł skutki wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE. Sam funt uległ mocnemu osłabieniu. Po raz pierwszy od ponad 30 lat funt brytyjski osiągnął cenę 1,28 dolara.

Bank Anglii stwierdził we wtorek, że zawirowania na rynku nieruchomości to skutek Brexitu, który jest najniebezpieczniejszy dla całości brytyjskiej gospodarki.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvn24bis.pl
pt

...

Zobacz również