Jak informują konserwatywne portale internetowe dla Polonii, do brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynął wniosek o delegalizację Komitetu Obrony Demokracji. Autorami wniosku jest „50-ciu polskich patriotów”.

Jak mają przekonywać w swoim wniosku „polscy patrioci”, działający również na terenie Wielkiej Brytanii Komitet Obrony Demokracji jest „antyspołecznym i ekstremistycznym ruchem” zagrażającym bezpieczeństwu publicznemu.

Ponadto do wniosku o delegalizację KOD-u w Wielkiej Brytanii autorzy mieli dołączyć fotografie uczestników manifestacji organizowanych przez opozycyjne środowisko. Ma to pomóc brytyjskim urzędnikom w wytypowaniu osób, które zostaną deportowane do Polski.

 – Jesteśmy legalnie działającą grupą ludzi, społeczną , nie uważamy się za ekstremistów i nie zagrażamy bezpieczeństwu publicznemu, jeśli ktoś taki wniosek składa do Home Office powinien mieć to poparte  faktami, których z pewnością nie ma – skomentował medialne doniesienia jeden z liderów KOD na Wyspach, Piotr Niewiadomski.

Nie wszyscy jednak wierzą w autentyczność tych doniesień. W sieci pojawiły się komentarze zarzucające niektórym polonijnym mediom wysysanie informacji z palca. Jeszcze większe podejrzenia wzbudza fakt, iż portal który pierwszy napisał o tej sprawie nie precyzuje kto jest autorem wniosku oraz nie opublikował jego kopii tłumacząc się, że redakcja nie dostała potrzebnej zgody.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: polskie-echo / brytol / natemat

...

Zobacz również