UK: Biali heteroseksualni mężczyźni z zakazem wstępu na wykłady o równości

UK: Biali heteroseksualni mężczyźni z zakazem wstępu na wykłady o równości Źródło: fot. pixabay / flickr

Do nałożenia niecodziennego zakazu posunęły się władze jednego z brytyjskich uniwersytetów podczas odbywających się tam wykładów dotyczących równości rasowej i seksualnej. Wstępu nie mają na nie biali heteroseksualni mężczyźni. 

University College Union podczas konferencji w Liverpoolu oświadczył, że na odbywające się w najbliższym czasie wykłady o równości rasowej, płciowej i seksualnej na kilku angielskich uniwersytetach, wstępu nie będą mieć heteroseksualni i biali mężczyźni.

Jak tłumaczy UCU, zdecydowano się na takie rozwiązanie w celu zapewnienia pozostałym uczestnikom komfortu prezentowania swojej odmienności oraz uniknięcia ewentualnego konfliktu pomiędzy mniejszościami a białymi heteroseksualnym mężczyznami.

Decyzja UCU wzbudziła niemałe kontrowersje i skrajne emocje. Część komentatorów przekonuje, że takie rozwiązanie koniec końców wyjdzie na dobre, a biali i heteroseksualni mężczyźni - jak przekonują - i tak nie mają wiele do powiedzenia w temacie równości, bo ten problem nigdy ich nie dotyczył.

Z kolei inni przekonują, że mniejszości rasowe i seksualne pokazały właśnie swoją prawdziwą faszystowską twarz. Według oburzonych decyzją UCU, środowiska te nie chcą rozmawiać o swoich rzekomych problemach po to by je rozwiązać ale po to by dzięki nim uzyskać przywileje i przy okazji odegrać się na reszcie społeczeństwa.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: pinknews Następny artykuł