Dagmara Przybysz, 16-letnia nastolatka z Polski, została znaleziona martwa w swojej szkole. Nastolatka miała przed śmiercią skarżyć się na nieustające rasistowskie docinki pod jej adresem.

Rodzina nastolatki jest jedną z tych, które wyjechały z kraju, by osiedlić się w Wielkiej Brytanii. Swój nowy dom znaleźli w Redruth, w Kornwalii. To do tamtejszej Pool Academy chodziła nastolatka i to w niej zmarła.

Dagmarę znaleziono około 14:15 we wtorkowe popołudnie, gdy leżała nieprzytomna. Wezwany natychmiast lekarz stwierdził śmierć 16-latki. Nie wiadomo jednak jak zginęła Polka. Sprawę ma zbadać teraz policja.

Funkcjonariusze mają wziąć pod uwagę doniesienia o rasistowskich docinkach pod adresem Dagmary. 16-latka od dłuższego czasu skarżyła się na wyzwiska ze strony innych uczniów. Pisała o tym chociażby na na stronie ask.fm.

Choć wpisy dotyczące wyzwisk pochodzą sprzed dwóch lat, jej znajomi potwierdzają, że te wcale nie ustały. Nastolatka aż do śmierci miała zmagać się z obraźliwymi komentarzami. Znajomi dodają także, że rasistowskie odzywki miały wpływ na śmierć dziewczyny.

Na Facebooku powstała nawet strona założona przez przyjaciół 16-latki – Dagmara Przybysz remembrance page – gdzie można składać kondolencje. Przyjaciele Polki zapowiedzieli także, że w przyszłym tygodniu w szkole odbędzie się zorganizowana przez nich uroczystość upamiętniająca Dagmarę.

„Jestem zbyt zdenerwowany, by o tym mówić. Jako rodzina potrzebujemy więcej czasu i więcej spokoju. Nie wiem, jak umarła. Tę sprawę rozwiąże policja. Nie wiem, co się stało. Jestem w szoku. To wszystko” – oświadczył ojciec Dagmary.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: dailymail.co.uk
pt

...

Zobacz również