Matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich budzi wiele emocji. Bezsprzecznie jest to kobieta która potrafiła wychować ludzi sukcesu. Jej dwóch synów przez stosunkowo długi czas rządziło przecież Polską. Teraz na jaw wychodzą jej tajemnice.

Mężem Jadwigi Kaczyńskiej był zmarły w 2005 roku Rajmund Kaczyński. Małżeństwo poznało się w 1948 roku na balu sylwestrowym. Jak się okazuje, Rajmund nie był jednak jedyną miłością Jadwigi. Przed związkiem z ojcem braci Kaczyńskich miała bowiem narzeczonego – Leszka Jastrzębskiego. Z racji olbrzymiego sentymentu do niego, imię po nim otrzymał późniejszy Prezydent Polski Lech Kaczyński.

– Mąż zgodził się na to, ponieważ uważał, że to taki wspaniałomyślny gest. No i o Leszku miał dobre zdanie: to porządny człowiek – mówiła Jadwiga Kaczyńska w wywiadzie z „Wprost” – Mąż był do końca był o mnie zazdrosny. To mnie bardzo bawiło, ale naprawdę czułam się ciągle kobietą, choć często zirytowaną lub rozśmieszoną. – dodała.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński ma w domu poważny problem. To tłumaczy jego zachowanie

Swojego małżeństwa nie chciała nazwać związkiem z rozsądku, zaznaczając jednak, że nie była to „wielka miłość”.

Rajmund zakochał się, ale potem rozmyślał. Ja także rozmyślałam. Wstydziliśmy się do tego przed sobą przyznać. Ale potem pobraliśmy się i myślę, że dobrze się stało. To był rok 1948. Nie mieliśmy nic, bo nasi rodzice stracili wszystko w czasie wojny i po wojnie – mówiła.

ZOBACZ TAKŻE: Prywatny koszmar Kaczyńskiego wyszedł na jaw.

„Czy Jarek się ożeni?”

Jadwiga Kaczyńska najlepiej znała odpowiedź na pytanie dlaczego Jarosław Kaczyński pozostał bezdzietnym kawalerem.

Rozmawiałyśmy często z siostrą. A on tylko się śmiał. I do dziś się śmieje, a ja już teraz robię to razem z nim. On nie jest jedynym starym kawalerem w rodzinie. Dziadek Janek i dziadek Stasiek też się nie ożenili. Kiedyś bardzo chciałam, żeby założył rodzinę, ciągle śniły mi się suknie ślubne. Miałam nawet wrażenie, że była taka pani… Ale nie pewna posłanka, o której pisały media, tylko pani muzykolog. Prawda była zupełnie inna, niż opisywała to prasa – mówiła – polityka nie znosi rywalek – wytłumaczyła.

Źródło: wp.pl

Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2017 [ZDJĘCIA]

Czy to nowa sympatia Leonardo DiCaprio? Jej zdjęcia już zawojowały internet!

Zobacz również