UJAWNIONO szokujący fakt. "Przez to PiS przegra wybory"

UJAWNIONO szokujący fakt. "Przez to PiS przegra wybory"

Mogłoby się wydawać, że po dwóch latach od wyborów parlamentarnych PiS ma się świetnie. Partia Jarosława Kaczyńskiego przejęła kontrolę nad mediami publicznymi, Trybunałem Konstytucyjnym, ma większość w Sejmie. Są jednak pewne przesłanki, które pozwalają sądzić, że PiS, tak czy inaczej, zmierza do klęski.

Roman Giertych jeszcze 10 lat temu figurował jako koalicjant PiS. Jak przekonuje, mało kto tak dobrze zna partię Kaczyńskiego, jak on. Dzisiaj, po dwóch latach od wyborów parlamentarnych w 2015 roku przekonuje, że mimo sondaży i sprawowania władzy twardą ręką, PiS dąży do przegranej. Jak tłumaczy, partii rządzącej nie udało się zrealizować planu totalnego przejęcia władzy. - Opanowali Trybunał Konstytucyjny, prawie wszystkie instytucje państwowe, TVP itd. To prawda, ale dyktatura wymaga czegoś więcej. PiS zaczął plan wprowadzania dyktatury i to jest dla wszystkich oczywiste i każdy obywatel mógł to zobaczyć. Jednak skoro zaczął zmierzać do dyktatury łamiąc Konstytucję to brak jej ostatecznego wprowadzenia oznacza tego planu klęskę - tłumaczy Giertych.

Opozycja nie taka słaba

Drugim gwoździem do trumny ekipy Kaczyńskiego ma być opozycja. Jak przekonuje Giertych, pomimo wytykania jej słabości i zdezorganizowania, partie przeciwne władzy przetrwały już najcięższy okres. Dopiero teraz pojawiają się wzrosty poparcia w sondażach, a opozycja się powoli umacnia. Zdaniem Giertycha, to przypieczętuje upadek PiS. - Wielu ludzi uważa, że opozycja jest do bani. Jednak ja widzę, że przetrwała najtrudniejszy okres, utrzymując pod kierownictwem Grzegorza Schetyny jedność największej partii opozycyjnej oraz nadal ma nazwisko symbol: Donalda Tuska. Te dwa aktywa wystarczą do zbudowania jądra kondensacji całej opozycyjnej strony. A takie zjednoczenie będzie oznaczać klęskę PiS w każdych wyborach - podkreślił były lider LPR. źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News