Reklama

Ujawniono szokujący dokument. Kaczyński UKRADŁ z Sejmu 28 tysięcy?!

Ujawniono szokujący dokument. Kaczyński UKRADŁ z Sejmu 28 tysięcy?!

Niedawna afera związana z nagrodami dla członków rządu Beaty Szydło doprowadziła do zwiększonego zainteresowania pieniędzmi, jakie zarabiają rządzący. Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na obywatelską wściekłość zapowiedział znaczne cięcia finansowe m.in. dla posłów. Teraz na jaw wyszedł dokument, który może pogrążyć prezesa PiS.

Reklama

2,1 miliona złotych, tyle Beata Szydło wydała na nagrody dla konstytucyjnych ministrów i sekretarzy stanu w podlegających jej resortach. Była premier okazała się w latach 2016-2017 bardzo hojna, gdyż rekordzista Mariusz Błaszczak otrzymał od przełożonej ponad 80 tys. złotych, a sama szefowa rządu przyznała sobie 65 tys. złotych. Reszta nagrodzonych też raczej nie biedowała. Sprawa tych dodatkowych pieniędzy połączona z aferą związaną z wydatkami pracowników Ministerstwa Obrony Narodowej doprowadziła do cofnięcia nagród i bardzo odważnej deklaracji ze strony Jarosława Kaczyńskiego o cofnięciu nagród i obcięciu pensji dla osób piastujących godności pochodzące z wyboru. Ile zarobił jednak w 2016 roku sam Jarosław Kaczyński? Sprawą zainteresował się poseł Nowoczesnej, Marek Sowa. Dokument, który wystosował do Marszałka Sejmu, daje do myślenia.

Reklama

Jarosław Kaczyński ukradł z Sejmu 28 tys. złotych?!

Małopolski poseł partii Katarzyny Lubnauer postanowił dokopać się do źródła wysokich zarobków prezesa Prawa i Sprawiedliwości. List, który wysłał do Marka Kuchcińskiego, zawiera bardzo odważną tezę, której potwierdzenie może pogrążyć Jarosława Kaczyńskiego. Marek Sowa uważa, że prezes PiS wręcz ukradł z Sejmowej kasy 28 tys. złotych. O tyle więcej miał zarobić w 2016 roku, czyli w czasie, gdy Beata Szydło rozdawała pieniądze w najlepsze. - Łatwo zauważyć, że otrzymywane przez Jarosława Kaczyńskiego wynagrodzenie z tytułu uposażenia poselskiego dalece odbiega od pozostałych posłów, dlatego też zwracam się do Pana Marszałka z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania... - napisał m.in. Sowa. fot. Twitter/Marek Sowa
Reklama
ZOBACZ TAKŻE:
  1. OFICJALNE: Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz stracili immunitet!
  2. PiS w Sejmie nakazał policji aresztować sekretarza generalnego PO!
  3. Szykują się na wojnę? Ochrona pomnika smoleńskiego wygląda kuriozalnie
źródło: Twitter.com/Marek Sowa
Reklama
Następny artykuł