Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii, choć ma 91 lat nadal jest w świetnej formie. Sekretem jej długowieczności i dobrego samopoczucia jest przestrzeganie pewnych zwyczajów, które stanowią nieodłączną część jej życia. Najważniejszym z nich jest oczywiście dieta.

Najważniejszy w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia królowej okazuje się alkohol. Pomimo wieku nie rezygnuje z przyjemności. Według magazynu „Food and Wine”, władczyni spożywa dziennie co najmniej cztery drinki. Robi to regularnie i w różnych porach dnia.

Po pierwszego drinka królowa sięga tuż przed lunchem. Jest to napój skomponowany w 30 proc. z ginu i w 70 proc. z Dubonnet, aromatyzowanego wermutu. Całość podawana jest z dużą ilością lodu i plasterkiem cytryny. Następnie podczas posiłku pije następnego drinku, unikając mieszania alkoholi. Decyduje się wtedy na Dry Martini z ginem. Elżbieta II kończy obiad lampką winą, przegryzioną kawałkiem czekolady.

Alkohol ułatwia królowej także zaśnięcie. Co wieczór wypija lampkę szampana. Do prawdy niebywałe jak na kobietę w jej wieku. Królowa znana jest ze słabości do wysokiej jakości trunków. Słynęła z tego również jej matka.

źródło: msn.com

Zobacz również