Kiedy cała Europa wciąż wstrząśnięta jest tym, co wydarzyło się wczoraj po koncercie Ariany Grande w Manchesterze, w internecie pojawia się coraz więcej agresywnych słów skierowanych do bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Aby dokładnie przeanalizować straty, które świat poniósł w ich atakach, sporządzono nawet specjalne zestawienie zamachów i ofiar z ostatnich lat.

W 2015 roku z rąk islamistów zginęły oficjalnie 142 osoby. 12 ofiar powiązanych jest z atakiem 7 stycznia 2015 w Paryżu. Aż 130 zabitych to rezultat zamachu z 13 listopada, który także miał miejsce w stolicy Francji.

Rok 2016 był dużo bardziej tragiczny – łącznie szacuje się, że zginęło 141 osób, jednak zamachy miały miejsce w większej ilości europejskich miast. W Brukseli zginęły 32 osoby, w Nicei 87, w Monachium 9, w Berlinie 12. Doliczyć do tego trzeba jeszcze jedną francuską ofiarę.

Rok 2017 nie zaczął się także niestety lepiej. Wiadomo już bowiem o 22 ofiarach śmiertelnych, wśród których są dzieci. Władze europejskie muszą teraz działać tak, aby tego rodzaju akty terroryzmu nie powtórzyły się, a mieszkańcy kontynentu mogli czuć się bezpiecznie.

...

Zobacz również

Zobacz również