Ujawniono PRAWDZIWY powód dzisiejszego przyjazdu Tuska. Zaniemówicie

Ujawniono PRAWDZIWY powód dzisiejszego przyjazdu Tuska. Zaniemówicie Źródło: fot. flickr.com/wikimedia.org

Już dzisiaj Donald Tusk odwiedzi Polskę, by uczestniczyć w prezydenckich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Zaproszenie byłego premiera wydaje się dość kontrowersyjne, szczególnie w sytuacji konfliktu między Pałacem Prezydenckim a Nowogrodzką. Media ujawniły jednak prawdziwy powód przyjazdu szefa Komisji Europejskiej do Warszawy.

Andrzej Duda postanowił obchodzić 11 listopada w towarzystwie wszystkich byłych prezydentów i premierów. Wbrew oczekiwaniom Jarosława Kaczyńskiego, zaliczającego się do tego grona, zaprosił także Donalda Tuska.

Prowokacja

Zdaniem mediów zaproszenie Tuska na święto niepodległości jest niczym innym jak prowokacją. Prezydent zapewne wie, że Kaczyńskiego sprowokować nietrudno i pokazuje mu, że w ogniu politycznej walki jako prezydent RP musi zachowywać równowagę. Andrzej Duda liczy także na reelekcję w 2020 roku, nie dziwi więc wyciąganie ręki do politycznych przeciwników. Opinia publiczna widzi przecież, że zdecydowanie dystansuje się od swojego macierzystego obozu i pragnie zebrać jak największy elektorat.

Zamysł Tuska

Donald Tusk dobrze zna Jarosława Kaczyńskiego i bardzo możliwe jest, że właśnie z tego powodu zgodził się na przyjazd. Szef KE jest doświadczonym politykiem i możliwie, że pragnie sprowokować go do obraźliwego komentarza bądź gwałtownej reakcji, którą wykorzysta w politycznej walce z rządem PiS. Tusk jest jego zdecydowanym przeciwnikiem i orędownikiem ostrej reakcji Brukseli na działania Warszawy.

Święto podziałów

Od kilku lat 11 listopada nie symbolizuje, jak to jest w wielu innych krajach, narodowej jedności, a raczej jej brak. Każde ze środowisk ma swojego ulubionego bohatera czasów walki o restaurację państwa polskiego i z reguły żadnych innych nie uznaje. Z tego też powodu Prawo i Sprawiedliwość ma swoje własne obchody, podobnie jak prezydent, środowiska lewicowe i organizujące chyba najbardziej medialne wydarzenie, środowiska prawicowe i narodowe. źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News