Porażające doniesienia z Sejmu. To będzie prawdziwy szturm PiS, który zmieni wszystko. W szoku są również największe potęgi Unii Europejskiej, które patrzą na nasz kraj z niedowierzaniem.

Dziś o godzinie 12:00 w Sejmie ma odbyć się posiedzenie nadzwyczajnej komisji w sprawie nowelizacji kodeksu wyborczego. Jak ustaliło RMF FM, posłowie PiS-u, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zorganizują szturm na członków Państwowej Komisji Wyborczej przed wyborami samorządowymi i wymienią ich na – jak przekonują komentatorzy – podległych sobie i zaufanych ludzi.

Wszystko przez to, że PKW ma poważne zastrzeżenia wobec propozycji zmian w ordynacji wyborczej. Komisja ostrzega, że według projektu PiS komisarze wyborczy i członkowie PKW nie będą już musieli być sędziami, a mniejsze okręgi, zwłaszcza w sejmikach, zaszkodzą mniejszym partiom i stowarzyszeniom. Dodaje również, że przeprowadzanie tak daleko idących zmian w organizacji wyborów w tak krótkim okresie (poniżej roku) stanowi zagrożenie dla prawidłowego przebiegu wyborów.

ZOBACZ TAKŻE: PKW miażdży pomysł PiS.

Wybór członków PKW

W założeniu ustawy PiS o PKW nowych członków będzie powoływał prezydent, ale na innych zasadach. Mają ich wyznaczać głównie posłowie. Tylko o dwóch (z dziewięciu) zadecydują prezesi Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego. Dodatkowo, członkowie PKW nie będą musieli być sędziami.

Obecnie w skład PKW wchodzi 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazanych przez Prezesa TK, 3 sędziów Sądu Najwyższego wskazanych przez Pierwszego Prezesa SN, 3 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wskazanych przez Prezesa NSA.

Wybory samorządowe 2014

W listopadzie 2014 Państwowa Komisja Wyborcza stała się przedmiotem krytyki w związku z m.in. nieprawidłowym działaniem systemu informatycznego podczas I tury wyborów samorządowych i spowodowanym tym blisko tygodniowym opóźnieniem w podaniu oficjalnych wyników głosowania. W grudniu 2014 Krajowe Biuro Wyborcze rozpoczęło prace nad budową nowego systemu informatycznego do obsługi wyborów. PKW podjęła decyzję, że do czasu zakończenia tych prac i pomyślnego wyniku testów, wszystkie wybory w 2015 będą przeprowadzane bez wsparcia systemu informatycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Ten sondaż to śmiertelny cios w PiS! Polacy popierają…

Unia w szoku

To co właśnie ujawniono, z prędkością błyskawicy dotarło do uszu władz Unii Europejskiej, którzy wciąż nie mogą wyjść z szoku. Jak przekonują, działania polskiego rządu to kolejny krok w procesie łamania prawa i niszczenia demokracji.

Źródło: RMF FM

Ta polska wieś ZACHWYCA ludzi na całym świecie!

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

 

...

Zobacz również