Międzynarodowy wyścig zbrojeń, pomimo ogromnych starań na rzecz jego zakonczenia, nie ustaje. Zaangażowane państwa, cały czas pracują nad nowymi metodami zabijania, które mają skutecznie odstraszyć ich potencjalnych wrogów. Teraz do wiadomości publicznej podano informacje o powstaniu bomby, która siłą wyprzedza „matkę wszystkich bomb”.

Wysoko postawiony oficer Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, jednej z gałęzi irańskich sił zbrojnych, generał Amir Ali Hajizadeh ogłosił, że jego państwo posiada „ojca wszystkich bomb”. Nowa broń ma przewyższać mocą amerykańska „matkę”, która została zrzucona w kwietniu na Afganistan i jest najpotężniejszym nie-atomowym uzbrojeniem armii USA.

Wykonując polecenie lotnictwa Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, przemysł zbrojeniowy Iranu zbudował 10 tonową bombę. Są one już do naszej dyspozycji, mogą zostać zrzucone z samolotu Ilyushin i są bardzo niszczycielskie – powiedział irański wojskowy.

Wiadomości z Iranu z pewnością zaintrygowały rosyjskich wojskowych, którzy to posiadają w swoim arsenale dużo potężniejszą bombę. 44 tonową Lotniczą Bombę Termobaryczną o Zwiększonej Mocy, która według rosyjskich źródeł jest tak silna, jak broń atomowa, lecz jej ładunek nie zawiera żadnych radioaktywnych związków.

źródło: rt.com

...

Zobacz również

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]