Wokół śmierci Andrzeja Leppera narosło wiele teorii. Im więcej lat mija od jego samobójstwa tym mniej prawdopodobne się ono wydaje. Przewodniczący Samoobrony miał bowiem bardzo wielu wrogów. W ujawnionym właśnie liście są oni wymienieni.

Były poseł PO, Robert Węgrzyn zamieścił w internecie list, napisany przez Andrzeja Leppera. Jego adresatem był Sebastian Karpiniuk, dawny przewodniczący komisji ds. nacisków. List datowany jest na kwiecień 2009 roku.

– Jestem zaszokowany cynicznym, bezwstydnym i kłamliwym oświadczeniem tych Panów, że nie było żadnych dowodów na łamanie prawa przez Centralne biuro Antykorupcyjne, ministra sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobrę oraz ówczesnego premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tak zwanej afery gruntowej – czytamy w liście.

Lepper chciał przedstawić komisji śledczej dowody na to, że afera gruntowa była wynikiem zawiązania się spisku na najwyższych szczeblach władzy.

 – Pragnę udowodnić, że afera gruntowa została wymyślona przez CBA, Kancelarię Premiera Kaczyńskiego i jego osobiście jako prowokacja polityczna wymierzona wyłącznie przeciwko konstytucyjnemu Ministrowi i Wicepremierowi rządu Andrzejowi Lepperowi. Chciano w ten sposób skompromitować i aresztować moją osobę, a w konsekwencji pozbawić pełnionych funkcji publicznych. Zamierzano przejąć Klub Poselski Samoobrony pod władcze skrzydła PiS, aby stworzyć sobie warunki do autokratycznego rządzenia krajem – pisał Lepper.

źródło: Wprost

...

Zobacz również

Po czym poznać, że masz raka jelita? Uważaj na TO!