Ujawniamy! Spisek sieci handlowych w Polsce

Ujawniamy! Spisek sieci handlowych w Polsce

Sprawa pewnego artykułu spożywczego wywołała w naszym kraju jednoznaczne opinie. Sieci handlowe już liczą zyski z intratnego posunięcia. 

Spisek handlarzy

- Masło już tanieje u producentów. Możecie ostrzec konsumentów, że teraz już tylko chciwość marketów każe im trzymać wysokie ceny na ten podstawowy produkt - mówi dla Wirtualnej Polski menedżer jednej z polskich mleczarni przekonując dalej, że sieci handlowe w Polsce uknuły spisek, by więcej zarobić. Wyjawia, że od 1 listopada obniżył on swój cennik na dostawy masła do sklepów. Aktualnie kostka tego artykułu spożywczego mogłaby kosztować około 5 zł.

Ceny wciąż wysokie

Część sklepów wciąż utrzymuje wysokie ceny, gdyż nieświadomi niczego konsumenci będą zmuszeni do kupna produktu. Największe sieci handlowe obniżyły jednak ceny tylko symbolicznie, co świadczy o tym, że są łase na prosty zysk. Za 200-gramową kostkę masła zapłacimy dziś około 6,49 zł. Wyjątek stanowi promocja w Kauflandzie czy bardziej oszałamiająca na stacjach Orlen. - Z naszej firmy masło wyjeżdża w cenie 4,90 zł za kostkę, nie ma już uzasadnienia dla 2 złotych narzutu w sklepie. Powinno być 5,50 zł, wszystko powyżej wynika z żądzy zysku handlowców w marketach - mówi dla WP dyrektor sprzedaży jednej z największych firm mleczarskich.

Świąteczny biznes

Jak wszystkim wiadomo w święta żadna osoba nie będzie się przejmować tym, ile pieniędzy ubyło z jej portfela. Przedsiębiorcy dobrze znają te tendencje. - Sklepy chcą odbić sobie straty z ostatnich czterech miesięcy. Gdy masło było drogie, obniżyły własną marżę do minimum, aby nie straszyć klientów ceną powyżej 7 zł. Teraz masło staniało w hurcie, ale klienci już się trochę przyzwyczaili do wysokich cen. Sklepy to wykorzystają. Słyszałem, że do świąt Bożego Narodzenia nie będzie znaczących obniżek na sklepowych półkach - mówi rozmówca dla WP Wysokie ceny masła były spowodowane sytuacją na międzynarodowym rynku. Polacy musieli więc szukać jak najkorzystniejszych promocji, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy. źródło: www.wp.pl    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News