UFO oraz wszelkie podejrzenia naukowców związane z ewentualnym istnieniem pozaziemskiego życia od wielu lat wzbudzają mieszane emocje. Kiedy jednak eksperci z Harvardu stwierdzili, że obiekt, który w 2017 roku dotarł do Układu Słonecznego, może być statkiem zwiadowczym obcej cywilizacji, w sieci zawrzało. Czym jest Oumuamua?

UFO jest kontrowersyjnym motywem, który powraca często w publicznej debacie, a także staje się tematem licznych filmów i książek. Chociaż niewielka część naukowców zdecydowała się na otwarte i stanowcze stwierdzenie, że poza Ziemią istnieją zaawansowane cywilizacje, temat ten został właśnie podjęty przez badaczy z Harvard Smithsonian Center for Astrophysics.

UFO i cywilizacje pozaziemskie naprawdę istnieją? Zaskakujące wyniki badań naukowców z Harvardu

Przypomnijmy bowiem, że w październiku 2017 roku teleskop Pan-STARRS 1, umiejscowiony przez naukowców na Hawajach, zarejestrował tajemniczy obiekt, który do dziś zbudza ogromne emocje. Nazwany przez obserwatorów Oumuamua (z dialektu hawajskiego „posłaniec”), miał przemierzać Układ Słoneczny w niespodziewanie szybkim, całkowicie nietypowym tempie.

Obiekt charakteryzował się także dziwnym, przypominającym cygaro kształtem. Jego długość dziesięciokrotnie przekroczyła szerokość, co utwierdziło ekspertów w przekonaniu, że należy do żadnego ze znanych typów ciał. Do tej pory nie zaobserwowali bowiem podobnego zjawiska.

Internauci z całego świata przez kilkanaście miesięcy zastanawiali się więc, czym był tajemniczy obiekt. Stanowisko w tej kwestii zajęli więc ostatecznie na łamach Astrophysical Journal Letters przedstawiciele Uniwersytetu Harvarda i zdecydowanie zaskoczyli opinię publiczną.

Oumuamua to statek zwiadowczy obcej cywilizacji? Szokujące wyniki badań naukowców

– (Obiekt – przyp. red.) może być w pełni sprawną sondą celowo wysłaną w kierunku ziemi przez obcą cywilizację – napisano w głośnym, bardzo kontrowersyjnym artykule.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka Kaczyńskiej pokazała, jak żyje. Internauci zachwyceni!

– Biorąc pod uwagę jego sztuczne pochodzenie, jedyną z możliwości jest to, że Oumuamua jest lekkim statkiem, pływającym po przestrzeni międzygalaktycznej jako pozostałość po bardziej zaawansowanym technologicznie wraku – dodali także wpływowi naukowcy, pracujący na co dzień na bardzo prestiżowym uniwersytecie.

Zajęte przez ekspertów stanowisko jedynie podgrzało dyskusję między internautami, którzy jak najszybciej chcieliby się dowiedzieć, czym naprawdę jest Oumuamua. Postawa specjalistów szczególnie zaskoczyła tę grupę komentatorów, którzy stanowczo negowali tezy o ewentualnym pojawieniu się w Układzie Słonecznym statku obcej cywilizacji. Pamiętajmy jednak, że profesorowie z Harvardu przedstawili tę możliwość jako jedną z opcji, dlatego jak na razie nie należy brać jej za konieczny pewnik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 30% z nas na to choruje! Większość nie jest tego świadoma
  2. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  3. Paskudny przekręt w „Rolnik szuka żony”? Wiemy, czemu odpadła Paulina
  4. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  5. Obrzydliwy atak na Cezarego Pazurę. „Potrącił kobietę, zmarła na miejscu!”

Czy wierzysz w istnienie pozaziemskiej cywilizacji?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 przerażających opuszczonych miejsc. Jakie tajemnice skrywają?

ŹRÓDŁOnatemat.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.