UE zwariowała! Polska będzie musiała wypowiedzieć WOJNĘ...

UE zwariowała! Polska będzie musiała wypowiedzieć WOJNĘ... Źródło: fot. wikimedia.org

Unia Europejska sięga po środki ostateczne w walce z liczącym się zagrożeniem. Wedle nowych regulacji Polska, ale także pozostałe kraje członkowskie, będą musiały wypowiedzieć wojnę. Pomysł wydaje się naprawdę szalony.

Internet jest nie tylko źródłem wielkich możliwości, ale także śmiertelnym zagrożeniem. Od kilku lat świat zmaga się ze zmasowanymi atakami hakerów, organizowanymi często z inicjatywy rządów. W obliczu zagrożenia Unia Europejska zastanawia się nad drastycznymi środkami.

Element wojny konwencjonalnej

Unijni politycy są już naprawdę zmęczeni cyberatakami, inspirowanymi głównie przez Rosję i Chiny. Ich ofiarami padają nie tylko konta bankowe i komputery, ale także firmy energetyczne, banki, a nawet rządy, jak w przypadku Estonii. We wtorek przygotowano projekt, który zakłada traktowanie włamań hakerów, jako wypowiedzenie wojny i reagowanie na nie bronią konwencjonalną.

Trzy razy w ciągu roku

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz już w połowie października poinformował, że Rosjanie cały czas próbują przełamać polskie zabezpieczenia. Gdyby proponowane przepisy wprowadzono na początku roku, nasz kraj znalazłby się w stanie wojny co najmniej trzy razy. - Mieliśmy trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem - powiedział 13 października Macierewicz w TVP1. źródło: money.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News