Komisja Europejska po razy kolejny próbuje wprowadzić przepisy, które ocenzurują internet i sprawią, że dostawcy internetu będą zmuszeni do inwigilowania swoich klientów – donosi Dziennik Gazeta Prawna. 

ACTA była słynną umową z 2012 roku, która pod płaszczykiem ochrony własności intelektualnej wprowadzała cenzurę internetu i umożliwiała/nakazywała dostawcom internetu i usługodawcom inwigilowanie swoich klientów. Próba wdrożenia w życie zapisów z tej umowy wywołała w Europie jedne z największych protestów w ostatnich latach.

Jak się okazuje Unia Europejska nie poddaje się w próbie ocenzurowania internetu i zwiększenia inwigilacji internautów ponieważ przygotowano kolejny dokument, który „tylnymi drzwiami” wprowadza takie same rozwiązania.

Chodzi o 20-stronicowy dokument przygotowany przez Komisję Europejską dotyczący oficjalnie „ujednolicenia rynku cyfrowego”. Nowy dokument zakłada oficjalnie m.in. zniesienie geograficznych blokad w korzystaniu z internetu oraz obniżenie/wyrównanie cen przesyłek towarów zakupionych w sklepach internetowych.

Jednak jak zauważa DGP dokument ten zawiera także przepisy cenzurujące internet i zmuszające dostawców internetu do inwigilowania swoich klientów. Chodzi dokładnie o przepis, który daje możliwość nałożenia na dostawców internetu obowiązku kontrolowania umieszczanych w internecie treści pod kątem praw autorskich.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również