UE wmurowało! Służby zrobiły nalot na dom byłego prezydenta, ten wyszedł na dach i...

UE wmurowało! Służby zrobiły nalot na dom byłego prezydenta, ten wyszedł na dach i... Źródło: fot. twitter.com/DirecTV_UA

Wczoraj do domu byłego prezydenta zapukały Służby Bezpieczeństwa. A właściwie nie zapukały tylko wyważyły drzwi i rozpoczęły prace na polecenie prokuratury. Sprawa dotyczy zamachu stanu.

Do kijowskiego mieszkania byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego wkroczyli umundurowani i uzbrojeni funkcjonariusze Służb Bezpieczeństwa Ukrainy. To, co się tam wydarzyło było wstrząsające.

Zamach stanu

Służby, które wyważając drzwi weszły do domu Saakaszwilego działały na polecenie Prokuratury Generalnej Ukrainy. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ były prezydent został oskarżony o przygotowania do zamachu stanu. - Micheil Saakaszwili jest podejrzany o udział w działaniach zmierzających do obalenia władz państwowych - mówił adwokat polityka Pawło Bohomazow, cytowany przez gazetę internetową "Ukraińska Prawda". ZOBACZ TAKŻE:

Chciał się zabić

Podczas gdy służby przeszukiwały mieszkanie polityka, ten wszedł na dach kamienicy w której mieszka i groził, że zabije się jeśli ktoś go dotknie. Przemawiając z dachu kijowskiej kamienicy Saakaszwili złożył oficjalne oświadczenie. Twierdził, że Petro Poroszenko "działa na zlecenie" prezydenta Rosji Władimira Putina i wspólnie chcą go wydać władzom gruzińskim. - Chcą mnie porwać, bo stanąłem w obronie narodu ukraińskiego. Chcieli mnie po cichu uprowadzić, ale to się im nie udało! - wykrzykiwał przerażony Saakaszwili. ZOBACZ TAKŻE: Sawczenko wróciła na Ukrainę. Poroszenko: Teraz kolej na Krym i Donbas! Ostatecznie jednak byłego prezydenta udało się namówić do opuszczenia dachu kamienicy, po czym został zatrzymany. - Wsadzono go do samochodu i wywieziono. Przygotowywane są dokumenty w sprawie podejrzenia i zostanie wyznaczony środek zapobiegawczy - potwierdza informator agencji Interfax-Ukraina. Obecnie pod domem Saakaszwilego przy ulicy Kostiolnej (Kościelnej) w Kijowie znajduje się wielu zwolenników byłego prezydenta, którzy pozostają pod kontrolą policji. Dochodzi tam do przepychanek. ZOBACZ TAKŻE: Forbes: Oto najbogatsi Ukraińcy. Poroszenko wzbogacił się o 100 milionów dolarów

Pozbawiono go obywatelstwa

Przypominamy, że kilka dni temu, prezydent Petro Poroszenko pozbawił Saakaszwilia ukraińskiego obywatelstwa. W ramach protestu on i jego partia Ruch Nowych Sił domagali się wspólnie m.in. wcześniejszych wyborów parlamentarnych i ustąpienia szefa państwa. W Kijowie zorganizowano także marsz na rzecz impeachmentu Poroszenki, w którym brało udział kilka tysięcy osób.  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News