UE triumfuje! Brexitu NIE BĘDZIE

UE triumfuje! Brexitu NIE BĘDZIE

Nastąpiło straszne osłabienie brytyjskiego funta! Tego Wielka Brytania z pewnością się nie spodziewała. Według ekspertów to może przesądzić o tym, że w ogóle nie dojdzie do BREXITu.

Wczoraj miał miejsce wyraźny spadek brytyjskiego funta. Inwestorzy walutowi natychmiast zareagowali na to co się dzieje na najwyższych szczeblach władzy w Wielkiej Brytanii. Okazuje się że opozycja wobec premier Theresy May jest coraz większa. "Sunday Times" poinformował na swoich łamach: Aż 40 posłów Partii Konserwatywnej zgodziło się podpisać list wyrażający brak zaufania do premier Theresy May. Według tygodnika liczba przeciwników premier wzrosła na tyle, że brakuje tylko 8 głosów do procedury, która uruchomi wybór nowego szefa rządu. Spekulacje analityków mówią  o możliwym głosowaniu proeuropejskich posłów Partii Konserwatywnej ramię w ramię jak Partia Pracy. Ma to zmusić panią premier do złagodzenia stanowiska wobec Brexitu, a nawet zrezygnowania z niego.

Nie ma postępów w rozmowach z Unią Europejską
Ludzie odpowiedzialni w rządzie za negocjacje z Brukselą nie mogą się w żaden sposób porozumieć. Michel Barnier, będący szefem unijnych negocjatorów mówi o tym, że wciąż nie udało się przełamać impasu w rozmowach. Swoje dorzucił Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.Poinformował on media o tym, iż Wielka Brytania ma zapłacić minimum 60 mld euro do budżetu unijnego, gdy tylko opuści Unię Europejską. Rząd w Londynie mówił niedawno tylko o 20 mld euro. Teraz może to się zmienić i ma jednak wyłożyć znacznie więcej. To kolejny gwóźdź do trumny uniosceptyków opowiadających się za wyjściem z UE. Niespodziewane wyniki przynosi sondaż dla BBC. Według badań opinii publicznej Partia Pracy może wygrać najbliższe wybory jakie odbędą się w Wielkiej Brytanii. Lider laburzystów Jeremy Corbyn zaciera ręce z powodu problemów partii rządzącej. Biznes wyraźnie nie chce politycznego chaosu jaki ma teraz miejsce. Wpływowa Konfederacja Brytyjskiego Przemysłu wyraża duże zaniepokojenie tym co się dzieje na linii Londyn-Bruksela. Źródło: gazeta .pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News