Europejscy parlamentarzyści są pod ogromnym wrażeniem. Nowe przemówienie Jarosława Kaczyńskiego sprawiło, że wszyscy zebrani chętnie mu przyklasnęli.

Dziś w PE w Brukseli odbywa się konferencja dotycząca ochrony praw zwierząt hodowanych na futra połączona z otwarciem wystawy na ten temat. Jej twórcami są pochodzący z Polski oraz Litwy europosłowie: Ryszard Legutko, Zbigniew Kuźmiuk, Jadwiga Wiśniewska, Zdzisław Krasnodębski, Stanisław Ożóg oraz Waldemar Tomaszewski przy współpracy z kilkoma organizacjami i fundacjami.

Szczególnym orędownikiem idei okazał się za to prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Nagrał nawet specjalny film, który został pokazany w czasie konferencji.

ZOBACZ TAKŻE: Historyczny moment! Emeryci nie mogą uwierzyć, ale to się dzieje naprawdę

Nieoczekiwany apel

– Niech futra przejdą do historii. Ta wystawa ma przysłużyć się bardzo ważnemu przedsięwzięciu. Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj – powiedział na nagraniu Kaczyński.

– Naprawdę, ludzie mogą żyć bez tego. Ludzie mogą żyć, nie korzystając z takich futer. I wreszcie, ludzie mogą być bardziej ludzcy! A jeśli chodzi o nas, o Polaków, to często mówi się o drodze na Zachód. To jest właśnie droga na zachód – dodał także szef partii rządzącej naszym krajem.

ZOBACZ TAKŻE: Międzynarodowe upokorzenie! Morawiecki i Duda poniżeni w Davos

Przemówienie Kaczyńskiego zrobiło ogromne wrażenie na zebranych europarlamentarzystach. Chociaż może się to wydawać niezwykłe, wielu z nich chętnie zgodziło się z politykiem.

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


Zakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]

...

Zobacz również