UE nie odpuści Polsce. Komisja Europejska żąda nałożenia kar

UE nie odpuści Polsce. Komisja Europejska żąda nałożenia kar Źródło: źródło: youtube.com

Jeżeli ktokolwiek myślał, że władze Unii Europejskiej zamierzają odpuścić Polsce w sprawie z Trybunałem Konstytucyjnym, grubo się mylił. Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, przypomniał, że Polskę musi spotkać kara.

To właśnie Timmermans zajmuje się prowadzeniem procedury sprawdzania praworządności w Polsce. Polityk UE podkreślił, że wspólnota nie ma wątpliwości, co do tego, by dalej zajmować się sprawą Polski. Europolityk zapowiedział już, że na Polskę zostaną nałożone kary w związku z przedłużaniem całej procedury.

 - Nie porzucimy tej sprawy. Jest ona zbyt ważna! - oświadczył wiceszef KE.

Polskie władze mają szczęście, gdyż okazuje się, że Komisja Europejska nie może znaleźć poparcia dla swoich dążeń. Timmermans czuje się osamotniony w ważnej sprawie, jaką jest dla niego rozstrzygnięcie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 - Jak dotąd Komisja widzi w UE niewielki entuzjazm dla ukarania Warszawy, a jeszcze mniej zgody co do tego, jak postępować z prawicowym rządem - załamuje ręce Timmermans.

Inaczej widzą to z kolei europosłowie. Ich zdaniem Komisja Europejska podjęła niewłaściwe kroki wobec Polski i teraz nie wie, jak się z tego wykaraskać.

- Komisja rozegrała to bardzo źle. Jaki ma być finał? Komisja nie ma pojęcia, jak to wszystko skończyć. Nie ma pojęcia co dalej - komentuje jeden z europosłów.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News