Unia Europejska chce aby część imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki trafiła na Ukrainę. Miałby to być dowód na prawdziwe chęci ukraińskich władz, które chcą dołączyć do wspólnoty europejskiej.

Dimitris Avramopoulos, komisarz UE ds. migracji i spraw wewnętrznych oświadczył, że Ukraina powinna uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów UE, jeśli chce zostać pełnoprawnym członkiem organizacji. Dlatego – według Avrampopulosa – nasz wschodni sąsiad powinien przyjąć część imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Będzie słuszne, jeśli kraje chcące wejść w skład UE będą uczestniczyć w rozwiązywaniu problemu afrykańskich imigrantów. Ciężar ich przyjęcia powinno się dzielić według zasady „między wszystkimi bez wyjątku” i w zależności od ilości wolnych terytoriów, nadających się do zamieszkania. Mi się wydaję, że Ukraina ma pod tym względem duży potencjał,  dużo wolnych żyznych ziemi, łagodny klimat i dostępna infrastruktura – powiedział komisarz.

Dodatkowym argumentem za przyjęciem przez Ukrainę imigrantów jest fakt, że z Ukrainy uciekają (z powodu wojny i walącej się gospodarki) rodowici Ukraińcy. Według dostępnych danych Ukrainę opuściło od 2014 roku blisko 200 tys. Ukraińców. Komisarz oszacował, że biorąc to pod uwagę Ukraina może przyjąć nawet 100 tys. imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: radio sputnik/polskie piekiełko

...

Zobacz również