uczniowie szkoły paraliż nauka zdalna
pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 27 Października 2020

Szkoły zostały sparaliżowane, nie mogą funkcjonować. Ogromne problemy uczniów i rodziców, nic nie da się zrobić

Uczniowie, a także rodzice z całej Polski mają ogromne problemy. Jak się okazało, szkoły zostały praktycznie sparaliżowane.

Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych od wczoraj przeszli na naukę zdalną. Od samego rana jednak zgłaszano ogromne problemy. W marcu mieliśmy do czynienia z bardzo podobną sytuacją. Szkoły zostały dosłownie sparaliżowane.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

Uczniowie mają ogromne problemy. Szkoły są sparaliżowane

W związku z pandemią koronawirusa cały kraj znajduje się w strefie czerwonej, a większość uczniów uczy się w trybie zdalnym. W trybie stacjonarnym do szkoły uczęszczają jedynie uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz przedszkoli. Aby w nich przejść na nauczanie zdalne, potrzebna jest zgoda sanepidu.

Choć zdalna edukacja nie jest nowością dla dzieci, ponieważ miały one z nią do czynienia już w czasie wiosennego lockdownu, jak widać, nadal sprawia jednak problemy. Już od samego rana pojawiały się sygnały od rodziców dotyczące tego, że nie działa Librus, czyli jeden z popularnych e-dzienników, które wykorzystywane są w szkołach.

- Pierwszy dzień zdalnego nauczania i padły serwery - informowała pani Aniela, cytowana przez TVN24. Już pierwszego dnia pojawiły się ogromne problemy w nauce zdalnej. Serwery nie działały, w związku z czym wiele dzieci nie było w stanie uczestniczyć w lekcjach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

- Ktoś z ministerstwa nie przewidział sytuacji, że pół miliona uczniów rano w poniedziałek będzie się logować w jednym czasie. Oczywiście serwery są przeciążone. Proszę o info czy tylko na Śląsku występuje ten problem - pisał pan Grzegorz, cytowany przez TVN24.

Jak się okazuje, nie tylko przeciążone platformy są problemem. Zgłaszają się również nauczyciele i uczniowie, którzy korzystają z innych systemów. Nie tylko same systemy są obwiniane, ale również internet czy zapominalstwo uczniów oraz rodziców.

- Wszyscy narzekają na nauczycieli, jak zawsze, ale ja dziś od rana próbuję ściągnąć na lekcje uczniów, których rodzice zapomnieli, jakie mają hasła do naszej platformy edukacyjnej. A już dwa tygodnie temu prosiliśmy, żeby się przygotowali na ewentualny powrót nauczania zdalnego - mówiła nauczycielka z Poznania. Część nauczycieli pomimo nauki zdalnej nie może pracować z domu.

- Ci, którzy uczą w młodszych klasach stacjonarnie, a w starszych na odległość, jak np. językowcy, informatycy, katecheci, muszą być na miejscu. W czasie przer­wy nie zdążyliby się przemieścić do domu na kolejną zdalną lekcję - wyjaśnił Marek Dobucki, dyrektor SP 37 w Bydgoszczy w rozmowie z Gazetą Pomorską.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Zacznie się już dziś między 17, a 19. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Szkoła na bieżąco wydaje również dzieciom sprzęt, ponieważ nie każdy jest w stanie zapewnić go swojemu dzieci. Niejednokrotnie dzieci są zmuszone korzystać z jednego laptopa, co sprawia, że nie są w stanie jednocześnie uczestniczyć w lekcjach. Nie wszyscy posiadają również odpowiednio szybki internet.

- Na wiosnę wydaliśmy 26 komputerów. Teraz udało nam się pozyskać 15 używanych laptopów. Rodzice ciągle się do nas zgłaszają, bo często z jednego komputera dzieci korzystają wspólnie i nie mogą uczestniczyć jednocześnie w zdalnych lekcjach. Nie wszyscy mają też wystarczająco dobry internet, który „udźwignie” połączenie podczas lekcji. To też problem - tłumaczył Marek Dobucki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd
  2. Agnieszka Radwańska zabrała głos ws. aborcji. Wielu Polaków jest zszokowanych
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Niesamowite dokonanie naukowców. Sklonowali wymarłe zwierzę, liczą na przywrócenie gatunku
  7. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24, Gazeta Pomorska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News